Toen in de loop van de middag uit Duitse vliegtuigen munitie en levensmiddelen per parachute werden uitgeworpen, liet C.-I-R.Gr. door een sectie van 47 C.Mr. vuur brengen op de landingsplaatsen, om te beletten dat de vijand zich van een en ander meester zou maken. Een uitgezonden Nederlandse patrouille bracht enig uitgeworpen materieel naar de eigen stellingen. Gedurende de gehele dag werd van tijd tot tijd mortier- en mitrailleurvuur ont vangen uit de bossen van Ockenburg, waartegen dan dekking werd gezocht. In de namiddag gaf een sectie van 47 C.Mr. enige malen vuur af op de boerde rijen Blijrust en Solleveld, waar vijand werd vermoed. 1-2 R.A. nam, op verzoek van C.-I-R.Gr., enige malen de bossen van Ockenburg en Ockenrode onder vuur. Talrijke meldingen van burgerzijde en van militaire patrouilles omtrent het optreden van parachutisten in de duinen nabij de Bosjes van Poot, bij de begraaf plaats Eik en Duinen en in de omgeving van het Zuiderpark, leidden tot het daar heen zenden van detachementen en patrouilles van depotonderdelen, die onder bevel van C.-R.Gr. waren gesteld (zie hierna). Overigens deden zich op die dag geen bijzonderheden voor. Voor de troepen te Loosduinen bracht de 11e Mei meer actie. De nacht van 10 op 11 Mei ging, afgezien van enig geweervuur, afgegeven door de posten op werkelijke of vermeende vijand, vrij kalm voorbij. C.-I-R.J. had voor 3.00 volledige strijdvaardigheid gelast en hield om 3.30 op zijn cp. een bespreking met zijn ondercommandanten. Hij gaf hier allereerst aan C.-3-I-R.J. bevel, met zijn compagnie, versterkt met een sectie zware mitrailleurs van M.C.-I-R.J., af te marcheren naar H.K.-Vg. Holland te 's-Gravenhage, ter voldoening aan een door C.-Vg.Holland aan C.-I L.K. en door deze aan C.-R.Gr. verstrekte opdracht. De compagnie, die tengevolge van de op 10 Mei geleden verliezen nog slechts drie sectiën telde, vertrok in de loop van de ochtend in gevorderde auto's en kwam omstreeks 8.00 te bestemder plaatse aan. De le Sectie van M.C.-I-R.J. was aan haar toegevoegd. Vervolgens gaf C.-I-R.J. de volgende bevelen voor de beveiliging van het kan- tonnement Loosduinen (zie schets/kaart Nr. 14). 2-I-R.J., versterkt met een sectie van M.C.-I-R.J. en de reeds in zijn vak op gestelde pag. en 6 veld, beveiligt het kantonnement aan de N.W.zijde en neemt daartoe opstellingen in langs Tramstraat, Lisztstraat en Prins Hendrikstraat, daarbij de zijstraten van laatstgenoemde straat afsluitende. 191 i) In de loop van de dag bleven een tirailleursectie en de sectie zware mitrailleurs ter beschikking van C.-Vg.Holland op het station H.S.M. De C.C. kwam van 17.00 af met de rest zijner compagnie ter beschikking van C.-I L-K- Op 12 Mei werd een sectie ter beschikking gesteld van C.-5-Dep.Bat.J., die met een deel zijner compagnie, versterkt met een detachement van 2-G.B.Gr., belast was met de beveiliging van het Departement van Economische Zaken, waar de Nederlandse Regering vergaderde. Een sectie beveiligde St.K.-I L.K.

NIMH | 1954 | | pagina 209