W.FR.-VG.H. Dit front strekte zich uit langs de Noordzeekust van strandpaal 17, ongeveer 4 km Z. van Callantsoog (waar het aansloot aan de Stelling van Den Helder), tot het Brielsche Gat (aansluiting aan Z.Fr.-Vg.H.). Het Stafkwartier van C.-W.Fr., waarbij het troependetachement, was gevestigd te Leiden. Het W.Fr. was onderverdeeld in de Groepen Alkmaar, Haarlem, Leiden en 's-Gravenhage, en de Posities IJmuiden en Hoek van Holland. De Groeps- en Positiecommandanten stonden rechtstreeks onder bevel van C.-W.Fr.-Vg.H. Het kustfront van Groep Alkmaar strekte zich uit van strandpaal 17 tot strand paal 47.5, waar het aansloot aan het kustfront van de Groep Haarlem. Het kust front van laatstgenoemde groep werd tussen de strandpalen 52 (bij Wijk aan Zee) en 57 (1 km Z. van IJmuiden) onderbroken door het kustfront van de Positie IJmuiden, en strekte zich vervolgens uit tot strandpaal 71.5 (5 km Z. van Zand- voort), waar het aansloot aan de Groep Leiden. Het kustfront van Groep Leiden liep tot strandpaal 96 (3 km N. van Scheveningen), waar Groep 's-Gravenhage aansloot en de kust volgde tot de noordgrens van de Positie Hoek van Holland. De troepenindeling was globaal als volgt L): Groep Alkmaar. Stafkwartier en Vbd.A. te Alkmaar. 10 Res.G.C. aan de kust. Groep Haarlem. Stafkwartier en Vbd.A. te Haarlem. 34 Res.G.C. aan de kust. Groep Leiden. Stafkwartier en Vbd.A. te Leiden. 4 Res.G.C. aan de kust. Groep 's-Gravenhage. Stafkwartier en Vbd.A. te Wateringen. G.B.Gr. te Scheveningen. Res.G.C.J. aan de kust Z. van Scheveningen. Een sectie zoeklichten, een vernielingsdetachement en een detachement zink- schepenversperring bij de haven van Scheveningen. Positie IJmuiden. Positiecommando te IJmuiden. St., 111-42 R.I., 10 G.B., Det.kustart., twee batterijen Lu.A., een sectie zoek lichten, een batterijschip van de Koninklijke Marine, maritieme middelen. 2 0 Voor een nauwkeuriger beschrijving wordt verwezen naar de Onderdelen D en E van Deel 4.

NIMH | 1954 | | pagina 20