Aangezien C.-I-R.J. het voornemen koesterde om op 12 Mei bij het aanbreken van de dag de zuivering van het landgoed Ockenburg te voltooien door het weder om daartegen inzetten van de beide sectiën van 2-II-R.Gr. en 1-I-R.Gr. (min twee sectiën), en deze onderdelen vooraf nog enige rust dienden te genieten, ver richtten de door C.-R.Gr. ter versterking gezonden depottroepen (2-2 Dep.Bat.) gedurende de nacht van 11 op 12 Mei beveiligingsdiensten in de Z.W. en Z O - rand van Loosduinen. In de omgeving van Wateringen werd in de vroege morgen van de 11e Mei op bevel van C.-Groep 's-Gravenhage een actie ingezet tegen een vijandelijke af- e mg, die zich in een stoomgemaal aan de Zwet, gelegen op een afstand van 2-1- km Z.O. van Wateringen, had genesteld. Aan deze actie namen de 3e Sectie van 1-I-R.J. en 6-13 Dep.Bat. deel. Na een kort gevecht, waarbij van de sectie jagers twee man sneuvelden en twee gewond geraakten, gaf de vijand zich over en vielen een kapitein en 26 soldaten in onze handen. De 3e Sectie van 1-I-R.J. werd in de namiddag, omstreeks 15.30, naar Ter Heijde verplaatst, waar zij ter beschikking kwam van C.-Res.G.C.J. De offensieve acties uit Delft en omgeving in de richting van Overschie Op blz. 109 t/m 114 werd de uitvoering beschreven van de opmars naar Delft van de daartoe door C.-I Div. aangewezen troepen. In de avond van 10 Mei waren daardoor te Delft aangekomen: St -II-R Gr 2-II-R.Gr. (min twee sectiën), M.C.-II-R.Gr., 3e S.-47 C.Mr., St.-III-9 R.I.' 1"IIl?r?'IT'T^mr,1T Sectie)' 3-ni"9 R-I. (min 3e en 4e Sectie), 2e, 3e en 4e Sectie van M.C.-III-9 R.I., een S.-9 C.Pag., een S.-9 C.Mr., Pel.pag.-3 R.H., 1-1 Bat. Pag. en St., 2, 3, 5, 6-14 Dep.Bat. In de nacht van 10 op 11 Mei volgden ook nog: 11-12 R.I. (min 1 en een S - M.C.), 12 Bt.6 veld (min een sectie), een S.-12 C.Mr., een S.-12 C.Pag., een sectie 6 veld a 2 stukken van 2-1 Dep.B.A. en 7-14 Dep.Bat. Terwijl deze verplaatsingen tussen Rijswijk en Delft werden uitgevoerd, hadden uit de zmdrand van Delft de op blz. 178 t/m 180 beschreven aanvalsacties plaats, welke door C.-VI Dep.Inf. waren gelast ter uitvoering van de door C.-Vg.Holland om 17.00 aan hem verstrekte opdracht. Tevens werd reeds vermeld, dat C.-I Div. in de loop van de avond VI Dep.Inf. onder zijn bevelen nam en tegen 23.00 het voorlopig stopzetten van de opmars in de richting van Rotterdam gelastte. Toen deze laatste opdracht C.-VI Dep.Inf. bereikte, waren op diens bevel echter reeds enige pas aangekomen onderdelen van I-Div. ter beschikking gesteld van C.-6 Dep.Bat. en door deze ingezet. Zo was het zeer verzwakte II-R.Gr., na aankomst te Delft, waar de B.C. zich 195 DE BEVEILIGING VAN HET VLIEGVELD YPENBURG EN DE AFSLUITING VAN DE VLIET (Zie schets/kaarten Nr. 12 en 13)

NIMH | 1954 | | pagina 213