Positie Hoek van Holland. Positiecommando te Hoek van Holland. 39 R.I. (min I en III), 15 Res.G.C., detachement mariniers, Det.kustart., drie batterijen van de Koninklijke Marine, een sectie zoeklichten, een vernielings detachement. De hierboven vermelde troepen aan de kust vormden op dit bijna 100 km lange front uiteraard slechts de zogenaamde veiligheidsbezetting, welke tot taak had, in samenwerking met de rechtstreeks onder de O.L.Z. geplaatste marinekustwacht en maritieme verkenningsorganen, een dreigende vijandelijke landing tijdig te onder kennen en te melden, en met zwakke krachten ondernomen acties tegen belangrijke kustobjecten af te wijzen. Voor een krachtige verdediging van de kust zouden I L.K. en delen van het Veldleger worden ingezet. N.FR.-VG.H. Dit front liep langs de bestaande oude verdedigingswerken op het N.front van de voormalige Stelling van Amsterdam en volgde de algemene lijn Edam - Pur- merend Knollendam Velzen, waar aansluiting werd verkregen aan het voor bereide noordfront van de Positie IJmuiden. Aangezien het N.Fr.-Vg.H. feitelijk in tweede lijn was gelegen, beschikte het nóch over staven, noch over een bezetting. Wel waren voorbereidingen voor een bezetting getroffen en konden de voor dit front te stellen inundaties op nader bevel spoedig worden gesteld. Garnizoenscommando's De garnizoenscommandanten van Rotterdam, 's-Gravenhage en Amsterdam stonden uitsluitend als zodanig onder C.-Vg.H. De in deze garnizoenen gelegerde staven en troepen stonden onder verschillende commandanten, afhankelijk van de bestemming dezer troepen. Zij worden in Hoofdstuk II nader opgesomd. 3

NIMH | 1954 | | pagina 21