Vóór de door 1, 2-II-20 R.I. bezette kring, waren, zoals reeds werd vermeld, nog diverse bruggen bezet door wachten van 4-Dep.Bat.Gr., hetgeen niet aan alle manschappen van 11-20 R.I. bekend was, en hier en daar aanleiding gaf tot nachte lijke schietpartijen. Om 21.30 lichtte C.-Vg.Holland, die C.-I Dep.Inf. op zijn hoofdkwartier had ontboden, deze in omtrent de getroffen maatregelen. Hij deelde mede, dat het in de stad onrustig was, hoewel de geruchten dienaangaande schromelijk overdreven waren. Tenslotte droeg hij C.-I Dep.Inf. op, het commando over alle troepen in de binnenstad op zich te nemen. Op verzoek van C.-I Dep.Inf. werd deze gemachtigd, de thans gekozen kring op 12 Mei weder terug te brengen tot de vóór 10 Mei van kracht zijnde „kleine kring". Hem zouden zo mogelijk een honderdtal Friese ruiters ter beschikking worden gesteld, alsmede 12 stukken 7 veld. Verder moesten overvalcommando's worden gevormd, waartoe de reeds gevorderde autobussen beschikbaar bleven. De troepen in het Haagse bos konden gedurende de nacht worden terug ge nomen en in de stad worden gelegerd. Om 22.50 gaf C.-I Dep.Inf. daartoe het volgende bevel uit. De verplaatsing per autobus door de verduisterde stad duurde lang, vooral doordat de vele posten de autobussen aanhielden en doorzochten. Af en toe viel 213 Zeer geheim Alleen in handen van officieren BEVEL VOOR DE NACHT VAN 11-12 MEI 1Geheimhouding Leg aan alle personeel absolute geheimhouding op over alle maatregelen en over legering. 2. Legering Hedennacht: Groep A: Staf Depot, Staf Jagers en bij Malieveld aanwezige Jagerpersoneel (ook genees kundig) in de school v.d. Spiegelstraat; Groep B: Staf Grenadiers en alle bij het Malieveld aanwezige Grenadiers-personeel (ook geneeskundig) in scholen Hoefkade 322-99-101. B.C. deelt aldaar nader in. Het voornaamste is dat allen zo spoedig mogelijk onder dak komen, hoe ook. Brood en koffie wordt in scholen bezorgd, moet ook dienen voor ontbijt op Zondag, dus zuinig. 3. Verplaatsing Groep A: zes autobussen. Groep B: twee autobussen. Zoo noodig tweemaal rijden. Autobussen en chauffeurs bij scholen vasthouden. 4. Beveiliging Elke school kazernewacht een sergeant, een korporaal en 12 man. Een officier van piket. Behalve de wacht kunnen allen gekleed slapen. 5. Reveille 3.30. Gereed tot uitrukken te 4.00. Zoolang niet uitgerukt wordt: alle personeel gekleed rusten. 6. C.pn. Mijn cp. en cp. B.C. Jagers school v.d. Spiegelstraat, tel. no. 398887; cp. B.C. Grenadiers, Hoefkade 322, tel. no. 112992.

NIMH | 1954 | | pagina 231