een schot, zonder dat de reden daartoe aantoonbaar was. Slachtoffers waren ge lukkig niet te betreuren. Na het vertrek van Dep.Bat.Gr. en Dep.Bat.J. uit de duinstelling N.O. van 's-Gravenhage, vond aldaar nog de volgende vermeldenswaardige gebeurtenis plaats. Omstreeks 15.30 werd C.-Det.-I Dep.B.A. met spoed bij de Garn.C. in de nieuwe Alexanderkazerne ontboden tot het ontvangen van bevelen. Tegelijkertijd kreeg hij reeds opdracht, zijn detachement te doen verplaatsen naar halte Pomp station (kruising Alkemadelaan - Pompstationsweg). Na melding bij de Garn.C. deelde deze mede, dat het Pompstation in vijandelijke handen zou zijn. C.-Det.-I Dep.B.A. moest met zijn detachement oprukken a cheval van de spoorbaan tot het viaduct in de Harstenhoekweg en vervolgens van daar uit naar het Pomp station, de vijand aldaar verdrijven en het Pompstation bezetten. 1) Terwijl het detachement enige tijd later door de duinen terrein won in de richting van het Pompstation, werd vuur ontvangen, waardoor een dienstplichtige licht werd gewond. Spoedig bleek, dat dit vuur door eigen troepen was afgegeven, waarna de voor waartse beweging werd stopgezet. Tegen de avond keerde het detachement op bevel van de Garn.C terug naar de omgeving van de nieuwe Alexanderkazerne, waar het aanvankelijk belast werd met de directe beveiliging van dit gebouwencomplex. Om 23.00 betrok het detachement op bevel van de Garn.C. weder haar oor spronkelijke opstelling in de duinen. Het Det.-2-Dep.Cav., alsmede 5-3 R.H. (min een peloton), werden kort na 20.00 in de nieuwe Alexanderkazerne ondergebracht, waar gedurende de nacht werd gerust. In de nacht van 11 op 12 Mei bleven tussen het viaduct over de weg naar Wassenaar en de zee opgesteld: Det.B.T.-Dep.Cav. van en met het viaduct tot de Wittenburgerweg; 1-17 Dep.Bat. tussen Wittenburgerweg en Kp.25 aan de spoorlijn; Det.-I Dep.B.A. westelijk van 1-17 Dep.Bat. tussen Kp.25 en Pomp station; een sectie van 5-Dep.Bat.Gr. bij Watertoren; een sectie van 6-Dep.Bat.Gr. bij Ruigenhoek. Vooruit, bij Golfzang, bevond zich een detachement van 55 man van I-Dep.B.A., versterkt met twee zware mitrailleurs. Achter deze detachementen bevonden zich van oost naar west: een sectie van 4-Dep.Bat.J. in kamp Waalsdorp (rust aldaar); een sectie van 4-Dep.Bat.J. bij halte Waalsdorp; Det.-2-Dep.Cav. en 5-3 R.H. (min een Pel.) in nieuwe Alexan derkazerne (rust aldaar); 1-Dep.Bat.Gr. bij Klein Zwitserland en halte Pomp station. 214 Het Pompstation is steeds bezet geweest door een sectie van 5-Dep.Bat.Gr. Bovendien bevonden zich daar delen van 111-12 R.I. Vermoedelijk is de opdracht aan C.-Det.-I Dep.B.A. verstrekt naar aanleiding van eerder in gekomen berichten omtrent de aanwezigheid van parachutisten in een trein tussen halte Pomp station en-Scheveningen (zie blz. 220) en is abusievelijk het Pompstation als aanvalsdoel opgegeven.

NIMH | 1954 | | pagina 232