Van het Depot cavalerie was een detachement, ter sterkte van ongeveer 100 man van 2-3 Dep.Cav., ter beschikking gesteld van C.-Lvd. ter bewaking van diens staf kwartier in de Jacob Mosselstraat; een even sterk detachement van dit zelfde onderdeel bezette de omgeving van het viaduct in de Laan van Nieuw Oost Indië. Van het Det.B.T. stonden nog groepen bij het viaduct over de Koningin Wil- helminalaan te Voorburg, bij het viaduct autoweg nabij station Voorburg en bij de spoorbrug over de Vliet. Van I Dep.B.A. beveiligde 1-2-1 Dep.B.A. de oude Frederikskazerne; 1, 2-6-1 Dep.B.A. legerden in de scholen aan de Westduinweg nabij de Scheveningse binnenhaven. Vermeld zij nog, dat Res.G.C.Gr. zorg droeg voor de beveiliging van het paleis aan het Noordeinde, waartoe onder meer lichte mitrailleurs waren opgesteld op de vleugels aan de voorzijde, in de Paleisstraat en aan de achterzijde, terwijl in de omgeving werd gepatrouilleerd. In de morgen van de 11e Mei inspecteerde de O.L.Z. de opstellingen der compagnie. Bij de aan de kust te Scheveningen en Kijkduin geplaatste onderdelen deden zich op 11 Mei geen vermeldenswaardige gebeurtenissen voor. Er werd veel in het duinterrein gepatrouilleerd, doch gevechtshandelingen vonden niet plaats. Thans rest ons nog gewag te maken van de reeds enige malen genoemde opmars van de drie bataljons onder C.-20 R.I. Deze actie, welke binnen het bevelsgebied van C.-I Div. plaats vond, zal daarom hier worden behandeld, hoewel C.-I Div. zoals we hieronder zullen zien geen bemoeienis met haar had. Op 11 Mei 8.00 bezocht C.-Vg.H. het St.K. van C.-I L.K. aan de Willem Lodewijklaan. Tijdens de daar gehouden gedachtenwisseling bracht C.-Vg.Holland de wens naar voren, ten spoedigste het duinterrein tussen 's-Gravenhage en Kat wijk van vijanden te zuiveren door acties uit beide plaatsen. 216 5e Compagnie: 7e Compagnie: 17 Dep.Bat. C.-17 Dep.Bat.: 2e Compagnie: 3e Compagnie: 4e Compagnie: 5e Compagnie: 6e Compagnie: 7e Compagnie: beveiligt de omgeving van het A.H.K. met de le Sectie bij de toegangen tot Binnenhof en Buitenhof; de 2e Sectie aan Kneuterdijk, Lange Voorhout en Paleisstraat; de 3e Sectie aan Kazernestraat en Willemstraat en de 4e Sectie op Plaats en Vijverberg, legert in de school in de Da Costastraat. op cp. in Emmapark in het Bezuidenhoutkwartier. in circus te Scheveningen ter bewaking van gevangenen, bewaakt de omgeving van de gasfabriek, oost van station H.S.M. legert in de Francois Valentijnstraat, nabij station S.S. bevindt zich op het Lange Voorhout ter beschikking van de O.L.Z. voor bewakingsopdrachten. in circus te Scheveningen ter bewaking van gevangenen, een detachement van 50 man bevindt zich bij de gevangenis te Scheveningen ter bewaking; de rest legert in de 2e van den Boschstraat in het Bezuidenhout kwartier.

NIMH | 1954 | | pagina 234