De door C.-20 R.I. gegeven bevelen zijn niet bekend. De verplaatsing naar de lijn Kp.25 - Pompstation geschiedde als volgt. 111-12 R.I. c.a. De B.C. besprak om 10.30 in het Haagse bos de ontvangen opdracht met zijn C.Cn, waarna hij mondeling bevelen gaf voor de verplaatsing per auto naar het Pompstation, welke het volgende inhielden. Marsweg: Van Alkemadelaan - Pompstationweg. Voorhoede: le Comp., ver sterkt met een sectie zware mitrailleurs. Na aankomst bij Pompstation stelt de voorhoede zich als rechter voorcompagnie gereed. Rechter vleugel bij W.hoofd- ader. Frontbreedte 400 m. 3e Compagnie, versterkt met een sectie zware mitrailleurs, wordt linker voor compagnie en stelt zich gereed tussen de le Compagnie en de kust. Zij zorgt voor beveiliging langs het strand. Na mijn bevel om op te rukken wordt door beide voorcompagnieën voorwaarts gegaan met kompasstand 8. 2e Comp., M.C. (min twee sectiën), 12 C.Pag. (min een sectie), 12 C.Mr. (min twee sectiën) en G.T. opgesteld op Pompstationsweg tussen Pompstation en de spoorlijn. C.-2e Comp. beveiligt in O.richting en laat verkennen in N.W.richting. 219 2. Eigen toestand en eigen voornemens 20 R.I. (min één bat.) versterkt met 111-12 R.I. zal deze duinstrook zuiveren. Eigen voornemens Door troepen onder rechtstreeksch bevel van C.-Vg.H. is de Noordrand van 's-Gravenhage, Scheveningen in de duinstrook met een ijl scherm van troepen bezet. 3. Opdracht a. C.-20 R.I. verplaatst zijn regiment (min één bat.) onverwijld per auto naar de duinstrook, rechts begrensd door de spoorbaan Rotterdam/Scheveningen, links begrensd door de W.Hoofdader. b. Hij stelt zijn regiment in genoemd vak gereed met twee vóórbataljons in de lijn: PI.25 a/d Electrische Spoorbaan Pompstation. c. C.-20 R.I. neemt 111-12 R.I. ook onder zijn bevel. d. Met drie vóórbataljons rukt C.-20 R.I. op door de aangegeven duinstrook naar den Wasse- naarsche Slag, grijpt alle Duitsche afdeelingen en weerstandkernen in deze strook aan en vernietigt ze. Hij zal hierbij waken, dat zijn troepen komen onder plotselinge vuurovervallmgen van den vijand en door een reserve achter den rechtervleugel van het rechter bataljon waken tegen bedreiging uit de bedekte randen van de Kievit en van Wassenaar. e. Bij den aanval moet er rekening mede worden gehouden, dat gelijktijdig vanaf de Wasse- naarsche Slag een aanval zal worden ingezet in Zuid-richting door II-9 R.I. 4. Bevelsverhouding Na aankomst van 20 R.I. (min één bat.) in de gereedstelling komt 111-12 R.I. onder de bevelen van C.-20 R.I. 5. Berichten Ik verwacht van C.-20 R.I., zoo mogelijk telefonisch bericht. a. Zoodra de gereedstelling is ingenomen; b. Zoodra het gevechtsdoel is bereikt. De Generaal-Majoor, L.K.C., get. N. T. Carstens

NIMH | 1954 | | pagina 237