I Dep.B.A. te 's-Gravenhage. II Dep.B.A. te Voorschoten. III Dep.B.A. te 's-Gravenhage. IV Dep.B.A. te Leiden, Katwijk aan Zee, Oegstgeest en Rijnsburg. 2e Depotcompagnie kustartillerie te IJmuiden. Deze depots stonden onder de wd. Inspecteur der artillerie te 's-Gravenhage, die zelf deels onder de Minister van Defensie, deels onder de O.L.Z. ressorteerde. Het Depot luchtdoelartillerie te Alkmaar en Castricum. Het Depot luchtstrijdkrachten, voorzover gelegerd te Rotterdam. Deze depots stonden onder de Inspecteur der militaire luchtvaart te 's-Graven hage, die zelf deels onder de Minister van Defensie, deels onder C.Lvd. ressor teerde. Het Depot genietroepen, voor zover gelegerd te Rotterdam, de Technische Hogeschoolcompagnie te Delft en het Depot pontonniers en torpedisten te Dordrecht, alles gesteld onder de Inspecteur der genie te 's-Gravenhage, die zelf onder de Minister van Defensie ressorteerde. Het Depot motordienst te Haarlem, waarvan de commandant tevens optrad als commandant van het Korps motordienst en als commandant van het Vrijwillig Landstormkorps motordienst en als zodanig deels onder de Minister van Defensie en deels onder de O.L.Z. ressorteerde. Het Depot intendancetroepen te Amsterdam, onder de Hoofdintendant. Het Depot geneeskundige troepen te Amsterdam, onder de Inspecteur van de geneeskundige dienst. Het Depot politietroepen te 's-Gravenhage en het Depot Koninklijke mare chaussee te 's-Gravenhage, resp. onder de Inspecteur der militaire politietroepen en de Inspecteur der Kon. marechaussee. Het Depot Koloniale Reserve te Aalsmeer. Andere troepen en inrichtingen. 1 R.H.M. te Wassenaar, gesteld onder C.-Vg.H. De Centrale onderwijsinrichting te Haarlem. De School voor reserve-officieren der infanterie en der militaire administratie en de School voor reserve-officieren der cavalerie te Haarlem. De School voor reserve-officieren der militaire luchtvaart te Rotterdam. De volgende, uit de depots gevormde compagnieën bewakingstroepen: :l) Dep.C.B.T.Gr., Dep.C.B.T.j. en 4 Dep.C.B.T. te 's-Gravenhage onder de Gar nizoenscommandant. 10 Dep.C.B.T. en 15 Dep.C.B.T. te Leiden. 6 0 Deze compagnieën traden op bevel O.L.Z. „Verscherpte bewaking binnenland" onder bevel van C.-Vg.H. (Bevel van de O.L.Z. van 3 Mei 1940, Afd. Landmacht. Sectie lb Nr. 5665 A. Zeer geheim).

NIMH | 1954 | | pagina 24