De reden hiervan was, dat C.-III Div., die niet beschikte over volledige ge gevens ten aanzien van de binnen zijn rayon optredende depottroepen en veilig heidstroepen van de Vesting Holland en er niet in slaagde in korte tijd voldoende inzicht daarin te verkrijgen, naliet een bevelsregeling te treffen of bevelen te geven. C.-W.Fr.-Vg.H. bepaalde daarom, na overleg met C.-II Dep.Inf. en C.-IV Dep.B.A., dat C.-Gr.Leiden de beveiliging van de stad Leiden op zich zou nemen, waartoe de niet buiten Leiden optredende delen van II Dep.Inf. en 5-IV Dep.B.A., alsmede een sectie van 10 Dep.C.B.T. en het troependetachement van W.Fr.- Vg.H., onder diens bevelen werden gesteld. Daarnaast werd overeengekomen, dat 1-IV Dep.B.A. te Katwijk aan Zee, de Instructiebatterij 7 veld te Rijnsburg en de Dep.Afd. R.A. te Oegstgeest onder bevel bleven van C.-IV Dep.B.A., die op zijn beurt de aanwijzingen en bevelen zou opvolgen, welke hem door of namens C.-III Div. zouden worden verstrekt. Door bovengenoemde onderdelen werden op 11 Mei de volgende maatregelen getroffen. J) Instructiebatterij 7 veld te Rijnsburg De afsluiting van de toegangen tot Rijnsburg bleef gehandhaafd, waarbij de achtergelaten lf sectie van 1-1-1 R.I. (zie blz. 225) werd ingeschakeld. Om 11.30 vertrok, op verzoek van C.-4 R.I., de Bt.C. met 15 man naar het Seminarium te Katwijk aan den Rijn, waar volgens geruchten vijand zou zijn ge signaleerd. Bij aankomst aldaar, bleek het gebouw door eigen troepen te zijn bezet, waarna de Bt.C. terugkeerde. Afgezien van het optreden van de sectiën zware mitrailleurs van 1-9 R.I., die in de namiddag in de Z.W.rand van Rijnsburg in stelling kwamen en vuursteun verleenden bij de aanval op Valkenburg, kwamen te Rijnsburg geen gevechts handelingen voor. Bevelen werden niet ontvangen. Depotafd.-R.A. te Oegstgeest De reeds op 10 Mei uitgevoerde afsluiting van de toegangen tot het kantonne- ment bleven op 11 Mei gehandhaafd. Daarbij werd tevens gebruik gemaakt van 15 M.C., de kaderklasse van II Dep.Inf. en de bij het viaduct in de autoweg ge plaatste sectie van 10 Dep.C.B.T. Voor zover bekend, was het viaduct in de autoweg en het terrein ter weerszijden daarvan bezet door twee pelotons van de le Batterij, met daarachter nog een pelo ton als reserve. Onder het viaduct stond een stuk 7 veld in stelling, zodat het vuur kon brengen in de richting van de Leidse weg. Vóór dit stuk was de weg versperd met voer tuigen. De 2e Batterij bezette verschillende wegenknooppunten in de west- en de zuid westrand van Oegstgeest. Van 15 M.C. werden twee sectiën ingedeeld bij de le Batterij en opgesteld tussen de autoweg en de Leidse weg. De andere twee sectiën kwamen ter beschik- 238 0 Aan 1-IV Dep.B.A. werd hiervóór reeds aandacht gewijd.

NIMH | 1954 | | pagina 256