R.I., verzonden om 4.45 en te Wassenaar ontvartgen omstreeks 7.00, waarin het volgende werd gelast. Beide bataljons mochten niet verder in de richting 's-Gravenhage oprukken dan tot de lijn 500 m zuid van de weg Wassenaarse Slag-Den Deijl-Voor schoten. x) II-l R.I. moest met de M.C. en een tirailleurcompagnie Maaldrift bezet houden en met de rest van het bataljon het terrein tussen de autoweg naar Haagse Schouw en de Zijlwetering van vijand zuiveren. III-l R.I. kreeg opdracht, het terrein tussen Zijlwetering en Oostdorperweg te zuiveren. Deze opdrachten werden als volgt uitgevoerd. II-l R.I. Tegelijk met het bovengenoemde bevel ontving C.-II-l R.I. een om 5.35 ver zonden bevel van C.-l R.I., luidende: „Door 4 R.I. wordt aanval gedaan op Val kenburg met steun van artillerie. Indien de Duitschers ontwijken in O. of Z.O. richting, deze opvangen". C.-22 Dep.Bat., die nog steeds als C.-II-l R.I. optrad, gaf aan C.-2e Comp. opdracht, één sectie te plaatsen bij de boerderij N.W. van de brug over de Wasse naarse Wetering in de Hogeboomse weg, en één sectie aan de autoweg van kp.ll tot 200 m N.O. daarvan, front naar het N.W. 2) C.-3e Comp. kreeg bevel, één sectie stelling te doen nemen bij de boerderij Landlust, front N. en N.O., en één sectie 700 m N.W. van Landlust, aan de Z.W.- N.O. lopende weg, front N. en N.W. C.-M.C. kreeg opdracht, één sectie zware mitrailleurs in stelling te brengen bij de driesprong Maaldrift, 500 m Z.O. van de brug over de Wassenaarse Wete- ring, en één sectie bij Deileroord. De beide andere sectiën der compagnie moesten de reeds ingenomen stellingen noord van kp.12 blijven innemen en zo nodig verbeteren. De sectie van 1 C.Pag. werd in stelling gebracht aan de autoweg ter hoogte van kp. 12.5. De weg werd ter plaatse versperd. C.-II-l R.I. vestigde zijn cp. nabij kp.12 aan de autoweg, waar tevens de Vbd.A. een opstelling kreeg. Bovengenoemde opstellingen werden in de loop van de voormiddag van 11 Mei ingenomen. Alleen de sectie van de 2e Compagnie slaagde er niet in, de aange wezen boerderij te bezetten. Tijdens de verplaatsing van deze sectie ging de luitenant S.C. met een sergeant, drie man en een lichte mitrailleur beveiligend vooruit naar de hoog gelegen brug. 245 1) Daar de gevechtsgroep onder C.-4 R.I. de Wassenaarse Slag nog niet had bereikt, terwijl overal in het duinterrein tussen Katwijk en 's-Gravenhage vijand werd gemeld, achtte C.-I L.K. het raadzaam, 1 R.I. voorlopig niet naar 's-Gravenhage te laten oprukken. Hij lichtte C.-III Div. dienovereenkomstig in. C.-l R.I. ontving deze gewijzigde opdracht van C.-III Div. omstreeks 4.30 2) 4-Dep.Bat.Gr. bij Zuidwijk, werd op 11 Mei 8.00, op bevel van C.-Vg.H., per auto terugver- voerd naar 's-Gravenhage. Zie blz. 207.

NIMH | 1954 | | pagina 263