van de Oostdorperpolder, zodat verband werd gelegd tussen III-l R.I. en II-l R.I. bij Maaldrift. Dit bevel werd door de C.Cn als volgt uitgevoerd. C.-le Comp., die nog tijdens de duisternis zijn compagnie deed oprukken van Den Deijl naar de wegenvork Oostdorperweg-Katwijkseweg, trof aldaar de sectie van 6-Dep.Bat.Gr. aan. De S.C. waarschuwde hem zeer voorzichtig te zijn, aan gezien zich veel Duitsers in de omgeving bevonden. C.-le Comp. gaf C.-le Sectie opdracht, zich met zijn sectie te begeven langs de Oostdorperweg tot de wegenvork nabij Bellesteyn, aldaar stelling te nemen en verbinding te zoeken met de 2e Sectie, die in het terrein west van dit punt zou komen. C.-2e Sectie kreeg opdracht, 500 m op te rukken langs de Oostdorperweg, daar het aanbreken van de dag af te wachten en vervolgens een opstelling in te nemen halfweg tussen de wegensplitsing bij Bellesteyn en het punt van samenkomst van Katwijkseweg en Wassenaarse Slag. C.-3e Sectie moest laatstgenoemd punt bezetten en kreeg een groep van de 4e Sectie toegevoegd. De C.C. vestigde zijn cp. bij de wegenvork Oostdorperweg-Katwijkseweg en hield de 4e Sectie (min een groep) aldaar in reserve. Kort na het licht worden op 11 Mei waren deze opstellingen ingenomen. De 2e Compagnie verbleef de nacht van 10 op 11 Mei in de westrand van Wasse naar tussen P.K. en R.K. en loste, na het vertrek van 2-1 R.H.M., dit eskadron met één sectie af. Deze sectie kwam toen onder bevel van C.-l-III-l R.I. De rest der compagnie richtte zich ter verdediging in aan de Storm van 's-Gra- vesandeweg, west van de R.K., rechts aangeleund aan 6-Dep.Bat.Gr. Dat de compagnie niet oprukte naar het bedekte terrein van Duinrel, zoals haar was opgedragen, is zeer waarschijnlijk een gevolg geweest van het gebeurde bij 1-1 R.I. aan de Wassenaarse Slag, waarover straks meer. De 3e Compagnie, die in de avond van 10 Mei, bij aankomst te Den Deijl, opdracht had ontvangen een geconcentreerde opstelling in te nemen zuid van de R.K., was daarheen afgemarcheerd en aldaar tot rust overgegaan. Bij het aanbreken van de dag werden twee sectiën aangewezen voor bewakings diensten binnen Wassenaar. De rest der compagnie, waarbij acht lichte mitrail leurs, richtte zich ter verdediging in langs het noordelijk deel van de Storm van 's-Gravesandeweg tussen l-III-l R.I. (bij Oostdorp) en 6-Dep.Bat.Gi., over een frontbreedte van ongeveer 500 m. De M.C., die de nacht van 10 op 11 Mei doorbracht in de westrand van Den Deijl, werd bij het aanbreken van de dag (nadat aan de compagnie nog de 2e Sectie van M.C.-II-4 R.I. was toegevoegd; zie hierna) opgesteld met één sectie ter weers zijden van de brug over de Zijlwetering in de van Zuylen van Nijeveltstraateen andere sectie plaatste één stuk bij elk der twee meer Z.W. gelegen bruggen over die Wetering en één stuk bij de R.K. aan de Storm van 's-Gravesandeweg in vak 2-III-1 R.I. De 2e Sectie werd in stelling gebracht nabij het kruispunt van Zuylen van Nijeveltstraat-Zijllaan, front N.O. en N.W. 247

NIMH | 1954 | | pagina 265