De 3e Sectie bezette de Watertoren en de 4e Sectie kwam ter beschikking van C.-l-III-l R.I., die één stuk Z.O. van de Oostdorperweg en twee stukken N.W. daarvan (in de N.punt van de z.g. Rode buurt) in stelling deed komen. Kort na het aanbreken van de dag op 11 Mei, vloeiden langs de Wassenaarse Slag tal van groepen manschappen en voertuigen, grotendeels in wanorde en ge demoraliseerd, in de richting van Wassenaar. Deze waren afkomstig van het over vallen 1-1 R.I. De 3e Sectie van l-III-l R.I., op het kruispunt Wassenaarse Slag-Katwijkse- weg, werd door deze vluchtelingen beïnvloed en trok met hen terug tot Oostdorp, waar de C.C. stellingname gelastte langs de Storm van 's-Gravesandeweg, zuid van de Katwijkseweg (waar zich ook reeds de beide sectiën van 3-III-1 R.I. be vonden). Behalvè delen van 1-1 R.I., waarbij onder meer C.-l-I-l R.I., trokken boven dien van de Wassenaarse Slag terug: 1 Bt.6 veld (zonder de Bt.C.), een sectie van 4 Bt.6 veld, de 2e Sectie van 4 C.Mr. en de 2e Sectie van M.C.-II-4 R.I. In de loop van de dag werden de manschappen van 1-1 R.I. te Wassenaar ver zameld en onder bevel van C.-l-I-l R.I. belast met beveiligingsopdrachten in het dorp. Van 1 Bt.6 veld werd één sectie in stelling gebracht op de autoweg bij Den Deijl en de andere op de Katwijkseweg ter hoogte van Oostdorp. De 2e Sectie van 4 C.Mr. werd eveneens op laatstgenoemd punt opgesteld. De sectie van 4 Bt.6 veld kwam in stelling bij Landlust. Afgezien van de ondergane emoties, teweeggebracht door de alarmerende be richten van de vluchtelingen van 1-1 R.I.; het waarnemen van de daling van een aantal parachutes in de namiddag in de richting van Valkenburg, hetgeen een hevig, onbeheerst vuur van talrijke mitrailleurs ten gevolge had; en aanhoudende geruchten omtrent schietpartijen door burgers uit verschillende Wassenaarse woningen, waarin C.-l R.H.M. aanleiding zag, huiszoekingen te gelasten, alsmede arrestatie van alle verdachte personen, vonden op 11 Mei te Wassenaar en om geving geen belangrijke gebeurtenissen plaats. C.-l-III-l R.I. liet in de loop van de dag nog enige wijziging brengen in de opstelling zijner compagnie. Zo deed hij de 2e Sectie naar het zuiden aantrekken en stelling nemen in de N.W.rand van de Rode buurt. Ook de le Sectie deed hij tegen het invallen van de duisternis uit haar geïso leerde opstelling bij Bellesteyn terug nemen naar het kruispunt Oostdorperweg- Katwijkseweg en aldaar stellingen bezetten, samen met de sectie van 6-Dep.Bat.Gr. De Oostdorperpolder werd door een aantal patrouilles afgezocht. Gevechts verkenning in de richting van de Wassenaarse Slag, Rijksdorp en De Pan vond echter op 11 Mei niet plaats, hoewel de te Wassenaar beschikbare krachten daartoe alleszins voldoende waren, en opheldering in die richting toch zeer gewenst moest worden geacht. Nu dit niet geschiedde, wist de slechts een paar honderd man sterke vijand, zonder op enigerlei wijze te worden gehinderd, zich vast te zetten op enige be- 248

NIMH | 1954 | | pagina 266