terrein ophield, als verspilling van krachten moest worden beschouwd en dus diende te worden nagelaten. De juiste wijze van bestrijding achtte hij het inzetten van detachementen ter sterkte van èèn of twee sectiën infanterie, versterkt met 6 veld, mortieren, pag. of een stuk 7 veld. Zoals we zullen zien, heeft deze bespreking ongelukkigerwijze ten gevolge gehad, dat C.-III Div., die daaruit abusievelijk de conclusie had getrokken dat geen aanvallen op groter schaal mochten worden ingezet, remmend ingreep bij een door C.-4 R.I. gelaste aanval op het dorp Valkenburg. b. DE GEVECHTSHANDELINGEN VAN DE TROEPEN BINNEN HET BEVELSRESSORT VAN C.-I DIV. De zuiveringsactie bij Ockenburg en Loosduinen In de ochtend van 12 Mei bevonden zich op en nabij het vliegveld Ockenburg: I-R.Gr. (min 1), 47 C.Mr. (min een sectie) en een sectie van 13 M.C. onder bevel van C.-I-R.Gr. Deze onderdelen waren nog in de opstellingen, welke zij op 11 Mei hadden ingenomen. Voor 12 Mei waren geen bepaalde bevelen van C.-R.Gr. ontvangen, zodat de reeds voor 11 Mei geldende opdracht: bezetting en beveiliging van het vliegveld, van kracht bleef. Sterkte en opstelling van de onder C.-I-R.J. te Loosduinen aanwezige troepen hadden op 11 Mei enige wijzigingen ondergaan. Op 12 Mei, bij het aanbreken van de dag, beschikte C.-I-R.J. over 1-I-R.J. (min 3e Sectie), 2-I-R.J., M.C.-I-R.J. (min le Sectie), 1-I-R.Gr. (min een sectie), twee sectiën van 2-II-R.Gr., 1 M.C. (totaal 3 stukken), 13 M.C. (min een sectie), 47 C.Pag. (min 3 stukken), 47 Bt.6 veld, een sectie van 48 C.Mr. en 2-2 Dep.Bat. Laatstgenoemde compagnie had gedurende de nacht de beveiligende taak van 1-I-R.Gr. en 2-II-R.Gr. in de Z.W. en de Z.O.rand van Loosduinen overge nomen, aangezien deze onderdelen in de vroege morgen van 12 Mei de actie tegen Ockenrode e.o. zouden hervatten. Het bevel daartoe was op 11 Mei 22.00 door C.-I-R.J. aan C.-1-I-R.J. ver strekt. Het hield in, dat de Belvedère des nachts door de aldaar achtergelaten sectie van 1-I-R.Gr. bezet moest blijven en dat C.-1-I-R.J. op 12 Mei 2.30 met 1-1- R.Gr. (min twee sectiën) en de twee sectiën van 2-II-R.Gr. het landgoed Ockenrode en de omgeving daarvan moest zuiveren van vijand. Omstreeks 2.45 rukten de vier sectiën grenadiers uit de rand van Loosduinen met veiligheidsmaatregelen op langs de Monsterseweg. De Blauwe brug werd opnieuw bereikt en ditmaal overschreden zonder dat vuur werd ontvangen. C.-1-I-R.J. liet daarop één sectie rechts en één sectie links van de oprijlaan ver spreiden en het terrein doorzoeken, waarna hij zich zelf naar het landgoed Ocken burg en het vliegveld begaf en aldaar verband opnam met C.-I-R.Gr. Tijdens zijn afwezigheid werd het commando over de sectiën op Ockenrode 251 (Zie schets/kaart Nr. 14)

NIMH | 1954 | | pagina 269