gevoerd door de luitenant van 2-II-R.Gr., die het landgoed volledig deed bezetten. Enig materieel werd aangetroffen, terwijl enkele Duitse soldaten zich zonder weerstand te bieden overgaven. Na ondervraging deelde een van hen mede, dat de bezetting van het landgoed „ganz erschöpft" was, doordat zij voortdurend werd verontrust, en dat zij even te voren het landgoed in zuidelijke richting had verlaten. l) C.-l-I-R.J. meldde, na terugkeer op Ockenrode, het bereikte resultaat aan C.-I-R.J., waarna deze om 7.30 bevel gaf, het landgoed met twee sectiën bezet te houden en met de andere twee sectiën de Monsterseweg af te sluiten ter hoogte van de Watertoren, waarop een post moest worden geplaatst. Tijdens de uitvoering van deze opdracht, werd enig geweervuur ontvangen uit de richting van de hoeve Madestein, zonder dat aldaar vijand kon worden vast gesteld. C.-1-I-R.J. meldde het bereiken van de Watertoren aan C.-I-R.J., van wie daarna om 12.30 opdracht werd ontvangen, één sectie stelling te doen nemen front zuid en oost op het kruispunt Monsterseweg-Oerberlaan en met de rest terug te keren naar Loosduinen. Tijdens deze terugtocht moest de hoeve Made stein worden verkend. C.-1-I-R.J. bezeerde zich tijdens de uitvoering van laatstbedoelde verkenning zódanig tengevolge van een val, dat hij het bevel moest overdragen en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De hoeve Madestein bleek onbezet te zijn. Intussen had C.-R.Gr. om 10.05 rechtstreeks van C.-I L.K. opdracht ontvan gen, de verbinding met Monster te doen herstellen, zodat de weg 's-Gravenhage - Hoek van Holland vrij zou komen. Daarbij bepaalde C.-I L.K., dat daartoe slechts kleine afdelingen mochten worden ingezet en dat het gros van de troepen Ocken- burg en Loosduinen bezet diende te houden. C.-R.Gr. liet antwoorden, dat hij zo nodig een sectie van 1-2 R.A. bij I-R.J. zou indelen, teneinde hulp te verlenen bij de verdrijving van de vijand zuid van Loosduinen. Om 10.30 meldde C.-R.Gr. aan C.-I L.K., dat de weg Loosduinen-Monster tot de Watertoren veilig was en dat een uitgezonden wielrijderspatrouille Monster had bereikt, waarna hij om 12.15 van C.-I L.K. opdracht ontving om, zodra de verbinding met Poeldijk, Monster en Wateringen was hersteld, zulks aan C.-I L.K. te berichten. Bovendien moest het Westland met patrouilles worden afgezet. C.-R.Gr. zond daarop de regimentspatrouille ter verkenning langs de kunstweg Loosduinen-Wateringen-Poeldijk-Monster-Loosduinen. Deze gehele route bleek vrij van vijand te zijn, hetgeen aan C.-I L.K. werd bericht. Omstreeks 12.00 meldde zich C.-3-1-6 R.A. bij C.-R.Gr., van wie hij opdracht ontving, zijn batterij in stelling te doen komen op het voetbalveld nabij de R.K. kerk te Loosduinen. 252 0 Zie ook blz. 254 en 255.

NIMH | 1954 | | pagina 270