De batterij, die omstreeks 15.30 uit 's-Gravenhage te Loosduinen aankwam, stond om 16.15 in de aangewezen stelling tot vuren gereed. Een artillerie-officier-inlichter werd naar C.-Groep 's-Gravenhage te Wate ringen gezonden, zulks in verband met de aldaar ontstane toestand. Zij ontving op die dag geen enkele vuuropdracht (zie blz. 262). x) Ook 1-2 R.A. vuurde die dag niet. Wel was nog tussen C.-R.Gr. en de afdelings commandant de mogelijkheid besproken om vuur te brengen op de gestichten Ockenburg en Bloemendaal, waar volgens ontsnapte Nedeilandse krijgsgevangenen de vijand zich zou hebben vastgezet, maar aangezien geen nadere gegevens omtrent de sterkte des vijands konden worden verkregen en bovendien de verpleegden der gestichten niet waren geëvacueerd, werd hiervan afgezien. 2) In de avond, omstreeks 18.00, gaf C.-I-R.Gr., in opdracht van C.-R.Gr., bevel aan C.-2-I-R.Gr. om met twee sectiën de Kijkduinse straat tussen het badhotel en de Duinlaan af te sluiten, in samenwerking met een zich daar bevindende sectie van Res.G.C.J. Deze opdracht werd uitgevoerd door de 2e en 4e Sectie van 2-I-R.Gr. Teneinde aan de zeer vermoeide troepen te Loosduinen enige rust te kunnen geven, stelde C.-R.Gr. 2-13 Dep.Bat. ter beschikking van C.-I-R.J. Laatstgenoemde was voornemens 1-I-R.J. door deze compagnie te laten aflossen, maar de reeds invallende duisternis maakte dit ongewenst. 2-13 Dep.Bat. werd daarom ingekwartierd. Omstreeks 22.00 ontving C.-I-R.J. van C.-R.Gr. de opdracht, op 13 Mei 6.00 een tirailleurcompagnie, versterkt met een sectie zware mitrailleurs en een sectie mortieren, gereed te hebben staan voor vervoer per auto naar Wateringen, waar dit detachement ter beschikking moest komen van C.-Groep 's-Gravenhage. C.-I-R.J. wees hiervoor 2-I-R.J. aan, welke compagnie zou worden afgelost door 2-13 Dep.Bat. De detachementen van Res.G.C.J. te Kijkduin en Ter Heijde, die, evenals op de voorafgegane dagen, in de omgeving hadden gepatrouilleerd, hielden hun voorbereide stellingen aan kust- en landfront door piketten bezet. Het gevecht te Wateringen In Wateringen, de standplaats van C.-Gr.'s-Gravenhage, waren in de nacht van 11 op 12 Mei gelegerd: St.K.-Gr.'s-Gravenhage, waarbij de Vbd.A. en het troependetachement (nog geen sectie sterk); 6-13 Dep.Bat., bestaande uit enige tirailleurgroepen en een sectie zware mitrailleurs; 4-13 Dep.Bat., bestaande uit 253 (Zie schets/kaarten Nrs. 14 en 18) Geheel 1-6 R.A. was op 12 Mei 2.00, op bevel van C.-Vg.H., van Oegstgeest afgemarcheerd naar het Haagse Bos, waar zij om 7.00 opgesteld stond. Om 11.00 gaf C.-Vg.H. aan de Afd C opdracht, één batterij ter beschikking te stellen van de commandant te Loosduinen en één van die te Delft. Na het vertrek van 1-6 R.A. uit Oegstgeest werd 1-III-15 R.A. ingedeeld bij III-6 R.A. Sinds het aanbreken van de dag bevond zich daar trouwens geen vijand meer, zoals later bleek.

NIMH | 1954 | | pagina 271