wezige troepen alle huizen aan de Heerenstraat tussen het St.K. en het Dorps plein. Achtergebleven Duitsers werden niet aangetroffen. Wel vond men achter gelaten wapens, munitie, uitrustingstukken en zelfs een enkele Duitse uniform. Deze laatste vondst was aanleiding tot het later op de dag lopende gerucht, dat tal van Duitsers in burgerkleding te Wateringen en omgeving waren aangetroffen. 1) Wachten van 3-2 Dep.Bat. sloten de Z. en W.toegangen tot Wateringen af. De acties in de omgeving van Delft Te Delft en in de omgeving daarvan bevonden zich in de nacht van 11 op 12 Mei de volgende troepenonderdelen. St.-I Div. en St.-R.J. te Delft. II-R.Gr. (min twee sectiën van de 2e Comp.) en een sectie van 47 C.Mr, in de Z.O.rand van Delft. Het bataljon legerde aldaar, beveiligd door de 3e Comp. bij het viaduct in de autoweg naar Rotterdam. 2) III-9 R.I. (min de 3e Sectie van de 2e Comp. en de 3e en 4e Sectie van de 3e Comp.), een sectie van 9 C.Pag., en een sectie van 9 C.Mr. Deze onderdelen leger den in de zuidrand van Delft. De 2e Sectie van de 3e Comp. was nog aan het bataljon onttrokken en beveiligde de cp. van C.-6 Dep.Bat. 3) 11-12 R.I. (min le Comp. en de le Sectie van de M.C.). Dit bataljon legerde in het Z.O.deel van Delft, behalve de 3e Compagnie, die de wegen te Delfgauw afsloot. 4) II-2 R.A., en de sectie 6 veld van 2-1 Dep.B.A., legerende in de N.W.rand van Delft op het terrein der Calvéfabrieken. Van VI Dep.Inf. sloot 3 Dep.Bat. (min 3e en 6e Comp. en de le Sectie van de 2e Comp.) de Z.toegangen tot Delft af van de spoorbaan Delft - Rotterdam tot de begraafplaats Jaffa. 5) 6 Dep.Bat. sloot met le en 2e Comp. de in W. en N.richting voerende wegen af van de Abtswoudse weg (inb.) tot de Vliet ter hoogte van het Haantje. 6) 14 Dep.Bat. sloot met 5e, 3e, 2e en 6e Comp. het centrum van Delft af in het Z. en O., van de Buitenwatersloot tot de Koepoort; de le Comp. had stellingen betrokken aan de Jaffalaan. 7) 259 (Zie schets/kaart Nr. 19) Zelfs St.K.-Gr.'s-Gravenhage zelf bleef blijkbaar niet vrij van deze suggestie. C.-W.Fr.-Vg.H. werd namelijk om 14.15 door een officier van St.K.-Gr.'s-Gravenhage telefonisch ingelicht omtrent het gebeurde te Wateringen, waarbij deze officier tevens mededeelde dat „Wateringen wemelde van Duitse soldaten in burger en hoogstwaarschijnlijk ook N.S.B.ers". 2) De ontbrekende twee sectiën van 2-II-R.Gr. waren nog te Loosduinen. 3) De 3e Sectie van 2-III-9 R.I. was te Wateringen ter beschikking van C.-Groep 's-Gravenhage. De 3e en 4e Sectie van 3-III-9 R.I. waren respectievelijk te Rijswijk en te Voorburg voor be wakingsdoeleinden 4) 1-II-12 R.I. en de le Sectie van M.C.-11-12 R.I. beveiligden het vliegveld Ypenburg. 5) 3e en 6e Comp. en de le Sectie van de 2e Comp. waren op 11 Mei onder de bevelen gesteld van C.-R.J. en bevonden zich in de Z.O.rand van Delft. 6) De 3e, 6e en 7e Comp. legerden noord van Jaffa; de 4e Comp. op de Paardenmarkt; de 5e Comp. was te Rotterdam. De 4e Comp. was in Zeeland; de 7e Comp. was belast met de bewaking van krijgsgevangenen en politieke gevangenen te Delft.

NIMH | 1954 | | pagina 277