C.-I Div. tussen 8.00 en 9.00 aan C.-III-9 R.I. bevel, de toegangen tot Delft aan de N. en N.W. zijde te doen afsluiten. Ter uitvoering hiervan deed C.-III-9 R.I. door zijn le Compagnie wachten plaatsen bij het stoomgemaal N.O. van Delft, bij de trambrug, op de kunstweg oost van de Vliet ter hoogte van de Brasserskade, bij de samenkomst van de Klei weg en de kunstweg west van de Vliet en op de spoorbaan Delft-'s-Gravenhage ter hoogte van de Kerstanjewetering. De actie tegen Het Woud Omstreeks 11.00 werd C.-I Div. ingelicht omtrent de aanwezigheid van een groot aantal Duitsers bij Het Woud, zuid van Wateringen. Hij gaf dit bericht door aan C.-I L.K., die hem om 12.20 opdroeg, detachementen, zo nodig versterkt met enige artillerie, daarheen te zenden, evenals naar Schipluiden en de Lier, en verband op te nemen met C.-Gr.'s-Gravenhage te Wateringen. Tussen C.-I Div. en C.-Gr.'s-Gravenhage werd vervolgens telefonisch overeen gekomen, dat zowel uit Wateringen als uit Delft naar Het Woud zou worden op gerukt, teneinde de daar gemelde vijand te vernietigen. C.-Gr.'s-Gravenhage deed zijn ondercommandanten op zijn St.K. ontbieden, zodat omstreeks 14.00 aldaar o.m. aanwezig waren C.-3-2 Dep.Bat., C.-4-13 Dep.Bat. en C.-6-13 Dep.Bat. C.-3-2 Dep.Bat. beschikte over een tirailleursectie, gevormd uit manschappen van de Vbd.A., de 4e Sectie van 5 M.C. en twintig mortieristen met 2 mortieren; 4-13 Dep.Bat. bestond uit drie tirailleursectiën; 6-13 Dep.Bat. was samengesteld uit een sectie zware mitrailleurs a drie stukken, een sectie mitraillisten (zonder zware mitrailleurs) en een sectie tirailleurs (verbindingspersoneel). l) C.-Gr.'s-Gravenhage deelde zijn ondercommandanten mede, dat een bataljon uit Delft zou oprukken over Den Hoorn naar Het Woud en dat dit bataljon om 16.30 het Harnaschwater (700 m Z.W. van Den Hoorn), zou overschrijden. Terwijl de opmars van dit bataljon plaats vond, zouden de troepen van C.-Gr. s-Gravenhage de vijand bij Het Woud binden, door uit opstellingen achter de Zwet en de Monsterse wetering de Duitsers onder vuur te houden. Daartoe werd een vuurbasis ingericht, bestaande uit de 4e Sectie van 5 M.C., de beide mortieren van 3-2 Dep.Bat. en de sectie zware mitrailleurs van 6-13 Dep.Bat., welke alle per auto werden vervoerd langs de Dorpskade tot de Zwet, waarachter zij Z.W. van de brug stelling namen. Het overige personeel van 3-2 Dep.Bat. en 6-13 Dep.Bat. werd belast met het beveiligen dezer vuurbasis, o.a. door het doorzoeken van de huizen aan de Zwet. Tegelijkertijd marcheerde 4-13 Dep.Bat. in enige autobussen van Wateringen af over Kwintsheul en Naaldwijk naar Lierhand, 1500 m Z.W. van het Het Woud, waar de auto's werden verlaten en de vóórsectie a cheval van de weg oprukte tot de brug over de Monsterse wetering, waarachter zij stelling nam. Vervolgens kwamen de beide andere sectiën links en rechts van haar. 261 3e Sectie van 2-III-9 R.I., die zich eveneens te Wateringen bevond, had intussen opdracht ontvangen zich naar Delft te begeven ter aansluiting bij de rest dezer compagnie.

NIMH | 1954 | | pagina 279