Ook 4-6 Dep.Bat. ontving omstreeks dat tijdstip opdracht, zich naar genoemd punt te verplaatsen, maar aangezien de sectiën dezer compagnie diverse huiszoe kingen in Delft uitvoerden en het geruime tijd duurde voor zij op de Paardenmarkt waren verzameld, kon pas om 18.00 begonnen worden met de verplaatsing naar de Buitenwatersloot. Hoe laat 6-6 Dep.Bat., welke compagnie zich aan de Jaffalaan bevond, voor inzet richting Den Hoorn beschikbaar kwam, is niet meer bekend. 7-6 Dep.Bat. arriveerde omstreeks 16.00 aan de Buitenwatersloot. 2-II-2 R.A. werd ter beschikking gesteld van C.-6 Dep.Bat. als begeleidende artillerie. Daartoe werd één sectie toegevoegd aan de infanterie die langs de Kerstanje wetering zou oprukken, en één sectie aan het detachement dat de weg langs de Buitenwatersloot volgde. Eerstgenoemde sectie keerde al spoedig terug, omdat de weg onbegaanbaar bleek. Noch omtrent de door C.-6 Dep.Bat. verstrekte bevelen aan zijn compagnies commandanten voor de opmars over Den Hoorn naar Het Woud, noch omtrent het verloop van deze opmars zijn betrouwbare gegevens beschikbaar. Alleen is bekend, dat na inzet van een stuk 7 veld van 2-II-2 R.A., de vijand bij Den Hoorn het veld ruimde en dit oord kort na 18.00 werd bezet. Vast staat wel, dat de vijand er in slaagde, Den Hoorn in handen te houden tot de rest van de Groep Sponeck van Het Woud was afgemarcheerd naar Schip luiden, zodat de gehele Groep zich aan de dreigende omsingeling wist te ont trekken en in de loop van de avond, via Zouteveen en Kethel, Overschie bereikte, waar zij zich verenigde met de daarheen getrokken luchtlandingstroepen, die op 10 en 11 Mei Z. en Z.O. van Delft waren opgetreden. De Nederlandse troepen aan de Zwet en de Monsterse wetering wachtten in tussen tevergeefs op de komst van de troepen uit Delft. Kort voor het invallen van de duisternis keerden de troepen aan de Zwet naar Wateringen terug en be zette 4-13 Dep.Bat. Het Woud, waar uiteraard geen vijand meer werd aangetroffen. De compagnieën van 6 Dep.Bat. bezetten in de loop van de avond de lijn Sion- Den Hoorn e.o. De opmars van Delft in de richting van Overschie Op 12 Mei 15.20 verstrekte C.-I Div. aan C.-R.J. een bevel van de volgende inhoud: 263 „C.-R.J. moet met spoed een aanval uitvoeren in het vak: rechts begrensd door de Schie en links door de lijn Delfgauw - Ruiven en Rodenrijs (weg inbegrepen) langs eiken weg een comp.; een comp. in res. langs den hoofdweg. U mag niet beschikken over de 2e en 3e Comp. van het 3e Dep.Bat.; deze komen weer ter beschikking van C.-3e Dep.Bat. De aanval moet met kracht worden doorgezet, aanvankelijk tot de lijn Akkerdijksche weg en zoo mogelijk daarna tot Hofweg. Te Rodenrijs bevinden zich deelen van 3 R.H. De lijn Delfgauw - Ruiven is bezet met deelen van 11-12 R.I.; deze blijven op hun plaats. Art.bt. Maj. Tans steunt den aanval langs den marschas; 1 stuk mede geven, een stuk volgt langs den hoofdweg. Dit namens mij aan Maj. Tans mededeelen. U volgt langs den hoofdweg. Groote spoed noodzakelijk; tijd, waarop aanval wordt ingezet wordt door U medegedeeld".

NIMH | 1954 | | pagina 281