en enige patrouilles uit naar verschillende punten in de polder tussen Pijnacker en Berkel, waar parachutisten zouden zijn geland. Nergens werd echter vijand aangetroffen. III Dep.B.A. bleef op 12 Mei de Vlietbruggen bij Voorburg en Rijswijk bezet houden, waarbij de op 11 Mei bij de Hoornbrug aangekomen le Compagnie van het Dep.Bat.J. medewerking verleende. In de omgeving werd veel gepatrouil leerd en tal van later onjuist gebleken meldingen omtrent waargenomen vijanden leidden tot het treffen van maatregelen, welke de troepen onnodig vermoeiden. Gevechtsacties kwamen hier niet voor. In de opstelling der troepen ter bewaking en beveiliging van het vliegveld Ypenburg (1-II-12 R.I., le S.-M.C.-II-12 R.I. en 4, 5-4 Dep.Bat. onder de B.C.) kwam geen wijziging van enige betekenis. Ook hier ging de dag zonder bijzondere voorvallen voorbij. De troepen te 's-Gravenhage en in de onmiddellijke omgeving daarvan Gelet op de aan deze troepen opgedragen taak, kunnen zij worden onderscheiden in de volgende groepen. A. Troepen, bestemd voor de afsluiting van de binnenstad, waartoe zij waren gesteld onder bevel van C.-I Dep.Inf. B. Troepen, aangewezen voor de beveiliging en bewaking van hoofd- en staf kwartieren, en andere belangrijke gebouwen en complexen. C. Troepen, in de z.g. duinstelling in de N.O.rand van 's-Gravenhage, gesteld onder bevel van C.-Dep.Cav. (Garn. C.-'s-Gravenhage). D. Troepen aan de kust. E. Troepen in reserve. Ad. A. Hiertoe behoorden in de nacht van 11 op 12 Mei: 11-20 R.I., 2-4 Dep.Bat., 4-Dep.Bat.Gr. Deze onderdelen sloten de binnenstad af langs de z.g. kleine kring, die echter plaatselijk verruimd was (zie blz. 206 en 207). Ad. B. Hiertoe konden worden gerekend: Res.G.C.Gr., 2-Dep.Bat.Gr., delen van 3-Dep.Bat.J., 5-Dep.Bat.J., 1, 3, 6, 7-4 Dep.Bat., 5-13 Dep.Bat., 2, 3, 5, 6, 7-17 Dep.Bat., Dep.Artilleriemeetdienst, alsmede 2-G.B.Gr., 6-3 R.H., 2-1 R.H.M., M.E.-l R.H.M. en 3-2 Esk.Paw. C.-Dep.Artilleriemeetdienst was belast met de onderbrenging en bewaking van lichtgewonde Duitse krijgsgevangenen in de nieuwe Frederikkazerne. 268 (Zie schets/kaart Nr. 11)

NIMH | 1954 | | pagina 286