Van het Det.-I Dep.B.A. in de duinstelling werden om 15.00 honderd man, op last van C.-I Dep.B.A., verplaatst naar de oude Frederikkazerne, ter aflossing van wachten en patrouilles. Een peloton van 5-3 R.H. voerde van 8.30 tot 19.00, op last van C.-Dep.Cav., verkenningsopdrachten uit in de richting van Meyendel, de Kievit, Wassenaar en Den Deijl, zodat meer inzicht kon worden verkregen omtrent de opstellingen van eigen troepen en vijand in dat terreingedeelte. Hoewel, volgens het verslag van de pelotonscommandant, herhaaldelijk vuur werd ontvangen van eigen troepen en verdekt opgestelde burgers, leed het peloton geen verliezen. Het gedeelte van het Det.B.T.-Dep.Cav. bij het station Laan van Nieuw Oost Indië, verplaatste zich in de loop van de dag iets meer noordelijk, in verband met de gebleken aanwezigheid van eigen infanterie kort voor de eigen opstelling. Een half eskadron pantserwagens van het Dep.Cav. werd bij het detachement ingedeeld. Uitgezonden patrouilles namen verband op met de eigen troepen aan de Vliet bij Voorburg. 3-2 Dep.Bat. werd om 4.30, op last van C.-R.Gr., naar Wateringen gezonden (zie blz. 257). 1-2 Dep.Bat. werd om 16.00, op last van C.-R.Gr., verplaatst naar de Vlier boomstraat en aldaar gelegerd. In de omgeving werd gepatrouilleerd. 2-13 Dep.Bat. werd om 18.30, op last van C.-R.Gr., naar Loosduinen gezonden en aldaar ter beschikking gesteld van C.-I-R.J. (zie blz. 253). 111-16 R.I. (min 2) werd, op last van C.-Vg.H., in de vroege morgen geheel verzameld bij het Huis ten Bosch en aldaar weder ter beschikking gesteld van C.-I L.K., die om 13.00 verplaatsing naar Wassenaar gelastte. Van IH-12 R.I., waarbij 12 C.Pag. (min een S.) en 12 C.Mr. (min twee Sn vertrok de 3e Comp. omstreeks 8.00, op last van C.-20 R.I., naar de strafgevange nis te Scheveningen, ter begeleiding en bewaking van een detachement van on geveer 800 Duitse krijgsgevangenen naar het station H.S. en vandaar per trein naar IJmuiden. De rest van het bataljon bleef die dag ter plaatse. C.-20 R.I. gaf bevelen voor het voortdurend gereed zijn van het bataljon ter uitvoering van eventuele opdrach ten en voor de verbetering en de beveiliging der legering voor het geval geen op drachten zouden worden ontvangen. In de vooravond van 12 Mei vertrok de Prinselijke Familie naar IJmuiden. c. DE GEVECHTSHANDELINGEN VAN DE TROEPEN BINNEN HET BEVELSRESSORT VAN C.-III DIV. Na de resultaatloze acties op 11 Mei in de richting van de Wassenaarse Slag en tegen het dorp Valkenburg, waren de troepen van de gevechtsgroep onder C.-4 R.I. opgesteld in de duinstelling zuid van Katwijk aan Zee, en in de Z. en Z O rand van Katwijk aan den Rijn. Bovendien bevonden zich nog enkele onderdelen te Rijnsburg en aan het Uit wateringskanaal. 272

NIMH | 1954 | | pagina 290