noord van de steenfabriek, waarbij een soldaat door vuur van de linkeroever ge wond geraakte. De huizengroep werd bezet. Overigens werden geen acties in de richting van Valkenburg ondernomen. 6-15 Dep.Bat., waarbij de kaderopleiding van 4-15 Dep.Bat., bleef die dag tussen Kp.13 en de Haagse Schouw het verkeer langs de autoweg controleren en maakte overigens front naar het N.W. Bijzonderheden deden zich niet voor. De afsluiting van het Oegstgeesterkanaal De reeds in de loop van 11 Mei ingenomen opstellingen bleven, behoudens een geringe wijziging, op 12 Mei gehandhaafd. 3 M.C. stond met de 2e Sectie in stelling nabij Het groene Kerkje, noord van het kanaal, en sloot, in samenwerking met een eveneens daar in stelling gebrachte sectie van l-III Bat.Pag., de brug in de autoweg en de brug tussen Het groene Kerkje en Kerkbuurt af. De 3e Sectie van 3 M.C. bestreek de beide kanaalbruggen noord van Rijnsburg, terwijl de 4e Sectie, in stelling 100 m west van de draaibrug bij Katwijk aan den Rijn, deze brug onder vuur kon nemen. De beide andere sectiën van l-III Bat.Pag. stonden in stelling bij de zeesluizen noord van Katwijk aan Zee en bij Warmonderhek, terwijl de enige nog beschikbare sectie van 9 C.Pag. in stelling was gebracht bij de driesprong zuid van Kerkbuurt. Behalve bovengenoemde onderdelen stonden nog ter beschikking van C.-9 R.I.: 9 C.Mr. (min een sectie) en 9 Bt.6 veld, beide te Oegstgeest. C.-9 R.I. had zijn cp. gevestigd te Kerkbuurt. De troepen te Wassenaar en Maaldrift In de vroege ochtend van 12 Mei hadden de troepen te Wassenaar en omgeving de volgende opstellingen ingenomen. Maaldrift e.o. bleef bezet door het gros van II-l R.I., n.l.: 2-II-1 R.I. (min twee sectiën), 3-II-1 R.I. (min twee sectiën) en M.C.-II-l R.I. Aan dit bataljon waren toegevoegd: een sectie van 1 C.Pag., opgesteld aan de autoweg nabij cp.-C.-II-l R.I., een sectie van 4 Bt.6 veld bij Landlust, een sectie van 1 Bt.6 veld bij de driesprong aan de N.W.punt van de Maaldrift en een sectie van 1 C.Mr., waarvan de opstellingsplaats onbekend is. Zoals uit de schets blijkt, waren de beschikbare tirailleursectiën zodanig op gesteld, dat de Maaldrift in N. en N.W.richting werd beveiligd en tevens door vuur kon worden bestreken. De tirailleursectie van 2-II-1 R.I. aan de autoweg ter hoogte van Zuidwijk, 281 (Zie schets/kaart Nr. 21) De le Sectie van 3 M.C. bevond zich sinds de namiddag van 11 Mei bij de steenfabriek N.W. van de Haagse Schouw, ter beschikking van C.-10 Dep.Bat.

NIMH | 1954 | | pagina 299