MAATREGELEN VAN C.-LVD. Op 7 Mei gaf C.-Lvd., op verzoek van en namens de O.L.Z., de volgende be velen uit. Dit bevel werd op 7 Mei 14.20 per telex verzonden. v) Dit bevel werd op 7 Mei 14.50 per telex of telefoon uitgegeven. Op 8 Mei 15.30 ging nog een bevel uit, inhoudende bepalingen ten aanzien van de paraatheid van luchtdoelbestrijdingsmiddelen (vliegtuigafdelingen inbegrepen) en bewakingstroepen van vliegvelden en landingsterreinen. Daarin werd onder meer bepaald, dat van 3.15 tot 8.00 voor al het bovenbedoelde personeel de hoogste graad van strijdvaardigheid van kracht was, en gedurende de periode van 20.30 tot 3.15 de verhoogde graad van strijdvaardigheid. Dit bevel was - behalve aan de onder C.-Lvd. ressorterende commandanten - bovendien gericht aan onder meer C.-Vg.H. en C.-I L.K. De op 9 Mei 17.30, 20.45 en 23.15 door de O.L.Z. gegeven bevelen werden door C.-Lvd. ontvangen. C.-Lvd. zag hierin geen aanleiding zijn ondercommandanten nog eens een extra waarschuwing te doen toekomen. Naar zijn mening waren alle maatregelen ge nomen, welke redelijkerwijze genomen konden worden. 11 „Gereed maken voor volledige graad van strijdvaardigheid. Geen bewegingsvrijheid meer ver- jeenen, onverwijld alle verloven intrekken, met uitzondering van weermachtsindustrieverloven". „Reken op mogelijkheid spoedige vernieling vliegvelden voor zoover de voorbereiding daarvan reeds is gelast." „Bewakingstroepen Vliegparken op 8 Mei één uur vóór zonsopgang tot 9.00 hoogste graad van slagvaardigheid. Daarna blijven de automatische wapenen doorloopend in stelling en bezet. Vlieg tuigen onverwijld verspreide opstelling innemen, bomuitrustingen aanbrengen. Jachtvliegtuigen en Bom V.A.vliegtuigen op 8 Mei één uur vóór zonsopgang tot 9.00 gereed om op te stijgen. Tot nader order geen oefen-, les- en nachtvluchten meer". 0 Om 15.45 werden ook de weermachtsindustrieverloven voor het personeel der luchtverdediging ingetrokken.

NIMH | 1954 | | pagina 29