293 7 Comp. 13 Depot Bat. 2 Sn. 47e C.Mr. 2 Sn. 47e C.Pag. (47e C.Pag. min een sectie) 2 Bt. I-2-R.A. Maj. van Kesteren. Links Vak Zigtenburg C. - C.-l-R.J. Bezetting I-R.J. bestaande uit: 1-I-R.Gr. een sectie Lt. Witsen 1-I-R.J. (2 Sn. Jagers 1 S. Grenadiers) 2 Comp. 13 Depot Bat. M.C. van 3 Sn. 3-1-6 R.A. een S. 47e C.Pag. Scheidingslijn tusschen de Bat.vakken: Roosenburg (vt. 16-51) - Viersprong kwn. in (vt. 15-51) Madestein (vt. 14-50) - Bloemendaal (Inr. voor zenuwlijders) (vt. 13-50) - Begraafplaats (vt. 12-449). b. Bepalingen omtrent de groepeering der voorbats. Zooveel mogelijk een aaneengesloten vuurfront in de frontlijn. Ieder Vak C. plaats een S.Tir. en een S.Zw.Mitr. in de Stoplijn, C.-I-R.Gr. bij Ockenburg, C.-I-R.J. in kom van Loosduinen. Reg.Reserve. C. - C.-2 Depot Bat. Troepen: 2 Depot Bat. (min 5 en 7e Comp.) Opstelling: 1 Comp. bij schietbaan ter hoogte van pl. 107.5. 1 Comp. bij Blijrust. 1 Comp. op Monsterscheweg bij ingang Theeschenkerij Ockenburg. 1 Comp. (min een sectie) op kruispunt Stationsweg (Nieuwe weg). 1 Sectie Zigtenburg. De c/~ der Reg.Reserve neemt maatregelen dat de Z.rand van Loosduinen krachtig wordt bezet en de toegangswegen worden afgesloten tegen pantseraanvallen. Hiervoor wordt beschikt de 47e Bt.6 veld. Op het vliegveld Ockenburg ten minste twee Sn.Zw.Mitr. 1 S.Tir. op te stellen voor verdediging van het vliegveld. C.-I-R.Gr. wijst deze S. aan en tevens den C. c. Voorposten Taak: Waarschuwen. d. Reg.Staf Commandogroep, Vbd.A., Geneeskundige en Veterinaire groep Reg.Patr., Genietr. te 's-Gravenhage, Mient 275, Tel. 393399. Wijze van verdediging van de stelling. I. Algemeen Met alle beschikbare middelen moet den vij. het oprukken over het voor de stelling gelegen open terrein worden belet. Is de vij. doorgedrongen in het bedekte terrein Oost en West van de Monsterscheweg, dan moet verder oprukken in de richting vliegveld Ockenburg en Loosduinen tot eiken prijs worden voorkomen. II. Aanwijzingen omtrent het vuur a. Alle vuurorganen opstellen tegen pantseraanvallen ook de kanonnen van 7 veld. In de eerste plaats de kanonnen van 4,7 in de voorste lijn. De kanonnen van 7 veld in 2e lijn, slechts bij noodzaak in de voorste lijn.

NIMH | 1954 | | pagina 311