294 b. Vuurverband Tusschen de beide Bat.vakken moet vuurverband worden gelegd ter hoogte van de boerderij aan het einde van de doodloopende kw. welke van den Monsterscheweg naar het gesticht Bloemendaal (Inr. voor Zenuwlijders). Tusschen ons vak en het vak Wateringen ter hoogte van de boerderij Beresteijn, welke gelegen is op de scheidingslijn dezer beide vakken. c. Vuursteun Door den C. der Bat.vakken onderling te regelen. d. Ontketenen van vuren Kan door iederen C. op eigen initiatief geschieden. Stormvuursein: wordt nader opgegeven. Bij gebrek aan zicht wordt het op sein afgegeven stormvuur na 5 minuten gestaakt. Daarna wordt stormvuur afgegeven door ieder orgaan, dat vij. doelen voor zich ziet. e. Vuurplannen Worden zoodra mogelijk uiterlijk op 14 Mei te 14.00 aan mij ingezonden. III. Aanwijzingen omtrent de luchtdoelbestrijding De luchtdoelbestrijding bij de voorcompagnieën te organiseeren door de Cn der Bat.vakken. Bij de reg.res.: door de C.Reg.res. IV. Aanwijzingen omtrent de gevechtsvaardigheid a. Wijze van legeren De voorcompn bivakkeeren of, indien mogelijk in oordbivaks nabij de gevechtsopstellingen. Zoodra mogelijk worden nabij de gevechtsopstellingen onderkomen ingericht. De Reg.reserve in alarmkwartieren nabij de gevechtsopstellingen. Tijdens de werkzaamheden moeten bij alle vuurorganen piketten worden geplaatst. 6. Versterking van het terrein Met het inrichten en maskeeren der gevechtsopstellingen en het opmeten van afstanden moet onverwijld worden aangevangen. In het bijzonder maatregelen tegen waarneming en vuur uit de lucht. Burgerpersoneel vorderen voor snelle uitvoering werkzaamheden. Aanvragen om technische hulp voor versperringen en vernielingen tot mij richten. Bruggen, indien mogelijk open halen of draaien. Alle wegen zwaar versperren met snel afsluitbare doorlaatopeningen. Secondaire wegen ver nielen. De vernieling van groote wegen voorbereiden. Voor de uitvoering aanvragen tot mij richten. Verdere regeling volgt eventueel in een werkbevel. 7. Inlichtingendienst Belast met den Reg.Inl.dienst: le luit. V. Hemert t.D. aan wien toegevoegd sergeant met 2 man te leveren door C.-Reg.reserve. Uitkijk- en luisterdienst te organiseeren door de Bat.Vak.Cn. In elk der vakken moet overdag (bij goed zicht) ten minste één uitkijkpost en tijdens den nacht en bij slecht zicht per voorcomp. ten minste één luisterpost in werking zijn. Reg.uitkijkpost wordt verkend door den Reg.Inl.Off. Bericht mij zoo spoedig mogelijk. Reg.patrouille te mijner beschikking bij mijn cp. 8. Commandoposten Mijn cp. Mient 275, Tel. 393399. C.-Vak Ockenburg: Gesticht Bloemendaal, tel. No. 396060. C.-Vak Zigtenburg: Voorloopig gebouw W.S.M. te Loosduinen, Tel. 396089. C.-Reg.Res. C.-1-2-R.A. bij C.-Vak Ockenburg.

NIMH | 1954 | | pagina 312