C.-I-R.J.). Beide vakken worden hieronder nader in beschouwing genomen. Vak Ockenburg De inhoud van het door de Vak C. gegeven verdedigingsbevel is niet meer bekend. Uit de verslagen der ondercommandanten kan het volgende worden opgemaakt. In de lijn strandpaal 108.5-Watertoren-oostrand Bloemendaal (frontlijn) werden geplaatst: Rechts: 3-I-R.Gr., versterkt met de le Sectie (min een stuk) en de 4e Sectie van M.C.-I-R.Gr. Frontbreedte: van de kust tot 500 m naar het oosten. Midden: 2-I-R.Gr., versterkt met de 3e Sectie van 1-I-R.Gr., de 2e Sectie van M.C.-I-R.Gr. en 3-1-2 R.A. Frontbreedte 1000 m (van 500 m noordwest tot 500 m oost van de Monsterse weg). C.-2-I-R.Gr. plaatste de vier sectiën van zijn compagnie naast elkaar in de frontlijn en deed de vier stukken van 3-1-2 R.A. opstellen tussen zijn rechter vakgrens en de watertoren, met tussenruimten van ruim 100 m. Van de sectie zware mitrailleurs werden twee stukken aan de kunstweg geplaatst en het derde stuk ingedeeld bij de linker voorsectie. De 3e Sectie van 1-I-R.Gr. werd aangewezen voor beveiliging van de trein, die bij Solleveld werd opgesteld. Links: 7-13 Dep.Bat., versterkt met de 3e Sectie van M.C.-I-R.Gr. Deze compagnie kwam pas in de late avond van 13 Mei te Loosduinen aan en ging voorlopig tot legering over in de gebouwen van Bloemendaal aan de Monsterse weg. Achter bovengenoemde troepen nam in de avond van 13 Mei 47 C.Mr. (min 3e S.) opstelling in de omgeving van de boerderij Solleveld, die tengevolge van de beschietingen op de voorafgegane dagen in een ruïne was herschapen. Het vliegveld Ockenburg e.o. werd bewaakt door 6-2 Dep.Bat. en 13 M.C. (min twee sectiën). Waar 47 C.Pag. (min een S.) werd opgesteld is niet meer bekend. Vak Zigtenburg C.-I-R.J. gaf de volgende aanwijzingen voor de bezetting van dit vak. Voorpostenweerstandslijn: Madebrug-pl.9 kunstweg Loosduinen/Poeldijk- Haasjesheul. Frontlijn: Bloemendaal-'t Heul-Jacobahoeve-Lozerlaan. Stoplijn: Gasfabriek-Zigtenburg. Nadat aanvankelijk een andere opstelling was ingenomen, werd tenslotte be sloten tot de volgende troepenverdeling. Rechtervóórcompagnie: 1-I-R.Gr. (min 3e S.) en le Sectie van 2-II-R.Gr. onder bevel van wd.C.-l-I-R.Gr. 296

NIMH | 1954 | | pagina 314