Cp.-C.C.: snijpunt Dorpskade met Bovendijk. De le Sectie van 48 C.Mr. kwam in stelling op het terrein van de groenteveiling in de zuidrand van Wateringen. Van de beschikbare vuurmonden werden alleen die van 13 C.Pag. in het pantser- afweerfront opgenomen. Zij werden geplaatst bij samenkomst Lozerlaan en weg naar Poeldijk en bij samenkomst Dorpskade en weg naar Naaldwijk. 1-1-2 R.A. kwam in stelling in een bedekte rand van De Voorde, 2 km N.O. van Wateringen, met opdracht vuren voor te bereiden voor de frontlijn. De sectie van 4-2 Dep.Bat. werd aangewezen voor beveiliging van de batterij. Gevechtshandelingen kwamen op 13 en 14 Mei niet voor. Troepen onder C.-VI Dep.Inf. In de ochtend van 13 Mei waren de drie bataljons van VI Dep.Inf. als volgt opgesteld. 6 Dep.Bat. (min 2 en 5) in het rayon Sion-zuidwestrand Delft-Den Hoorn- Sion. 3 Dep.Bat. (min 3, een deel van 6, 5 en 7) 2) in de zuidrand van Delft van de Abtswoudse weg tot en met de oude Rotterdamse weg, links aange leund aan de gevechtsgroep R.J. 3) 14 Dep.Bat. (min 4 en versterkt met 2-6 Dep.Bat.) bezette de noord- en de oost- rand van Delft en droeg zorg voor de beveiliging van gebouwen binnen de stad. Zowel in de lijn Sion-Den Hoorn, als west daarvan tot het Harnaschwater, werd door de onderdelen van 6 Dep.Bat. (le, 4e, 6e en 7e Comp.) voortgegaan met het maken van gevechtsdekkingen en het aanbrengen van prikkeldraadver sperringen en hindernissen op de wegen. Ook in het vak van 3 Dep.Bat. werden overeenkomstige maatregelen getroffen. Oude Rotterdamse weg, Schieweg en Spoorbaan werden versperd. In de namiddag van 13 Mei, na ontvangst van het „Algemeen Verdedigings- bevel" van C.-I Div., gaf C.-VI Dep.Inf. voorlopige aanwijzingen aan C.-6 Dep. Bat. en C.-3 Dep.Bat., welke ten slotte werden vastgelegd in een hieronderstaand „Bevel voor de verdediging". (Zie ook schets/kaart Nr. 25.) 299 Commandant VI Depot Infanterie cp. 13 Mei 1940 BEVEL VOOR DE VERDEDIGING VI Depot Infanterie, re en li aangeleund, richt zich ter hardnekkige verdediging in. Frontlijn Z.W.rand Wateringen-Den Hoorn-Zuidrand Delft-Ruiven 2-6 Dep.Bat. was ingedeeld bij 14 Dep.Bat.; 5-6 Dep.Bat. was te Rotterdam. -) 3-3 Dep.Bat., waaraan toegevoegd een deel van 6-3 Dep.Bat. was tijdelijk onder bevel gesteld van C.-II-R.Gr.; 5-3 Dep.Bat. beveiligde objecten te Delft; 7-3 Dep.Bat. beveiligde het station Delft. 3) Scheidingslijn met R.J.: een lijn 400 m oost van en evenwijdig aan de oude Rotterdamse weg.

NIMH | 1954 | | pagina 317