Ten aanzien van dit bevel wordt opgemerkt, dat hierin wordt gesproken over „M.C.Gr." in plaats van „1 M.C.", zoals dit onderdeel terecht in het divisiebevel wordt genoemd. Verder komt 20 Bt.6 veld (min een S.), volgens het bevel van C.-I Div. eveneens ter beschikking gesteld van C.-VI Dep.Inf., niet in diens bevel voor. Vak Den Hoorn De uitvoering van het bevel van C.-VI Dep.Inf. geschiedde als volgt. Rechtervak Van de troepen welke dit vak moesten bezetten, bevonden zich 1-6 Dep.Bat., 3-6 Dep.Bat., 4-6 Dep.Bat. (min een S.) 1), 6-6 Dep.Bat. en 7-6 Dep.Bat. reeds ter plaatse. 1-III-R.Gr. was te 's-Gravenhage, doch werd op 13 Mei 14.00 per auto naar Delft vervoerd. 1 M.C., welke compagnie een groot deel van haar materieel was kwijtgeraakt bij de gevechten te Loosduinen, bevond zich nog aldaar en kwam eerst in de nacht van 13 op 14 Mei in het Vak aan. 20 C.Pag. was te Scheveningen en vertrok omstreeks 11.30 vandaar naar Delft, alwaar de C.C. zich om 14.15 meldde bij C.-VI Dep.Inf., waarna de verdeling van de compagnie plaats vond. 300 Vak den Hoorn: VI Depot Infanterie. 6e D.B., waaraan toegevoegd l-III R.Gr.M.C.R.Gr. (min een S.) 2 Sn 20 Comp.Pag. belast met de verdediging re vak helft. 3e D.B., waaraan toegevoegd 1 S.M.C.-R.Gr., 1 S. 20 Comp.Pag. als voren, li vakhelft. Vakgrenzen: re.vak-grens: De Zwet (Bij het Vak Wateringen), li.vak-grens: De Schie (bij li. vak). Scheidingslijn: tusschen de Bataljonsvakken: Tol (vt. 24-73): pl.10.5 (kunstweg Delft-Den Hoorn)-Station Schipluiden. 14e D.B. blijft voorloopig in de opstellingen rondom Delft ingenomen. C.-14 D.B. zorgt dat steeds één Comp. gereed is om met auto's snel te kunnen worden aangetrokken. 1 S.Pag. in reserve, voorloopig nog aan de Voorstraat Delft. Uitvoering: Zoo spoedig mogelijk de hoofd-accessen ter hardnekkige verdediging inrichten. Bruggen open draaien, secundaire wegen z.n. grondig vernielen. De reserve-opstellingen in W.- en Z.rand Delft. De vuurmonden van 7 Veld zullen worden gebruikt voor het vormen van een pantserafweer- front met de Pag. zooveel mogelijk in voorste lijn. 3 en 6 D.B. krijgen elk hiertoe de beschikking over vier stukken 7 veld. De onderdeden hergroepeeren, doch niet vóór de opstellingen in de frontlijn gereed zijn. In het bijzonder zorgdragen, dat aansluiting met de nevenvakken verzekerd is. Cpn.D.C. blijven voorloopig ongewijzigd, en evenals die van C.-VI Depot Infanterie. C.-Vak Den Hoorn De Reserve Luitenant-Kolonel, (get.) P. W. Leverland 1) De le Sectie van deze compagnie bevond zich sinds 11 Mei te 's-Gravenhage.

NIMH | 1954 | | pagina 318