Van de aankomst van de zich te 's-Gravenhage bevindende 20 Bt.6 veld wordt nergens iets vermeld. C.-6 Dep.Bat. besloot als C.-rechtervak tot de volgende voorlopige opstelling zijner troepen. 1-6 Dep.Bat., versterkt met 3-6 Dep.Bat., 6-6 Dep.Bat. en een sectie van 1 M.C. rechtervóórcompagnie. Rechter voorste groep bij samenkomst Harnaschwater en de Zwet. Linker voorste groep 1500 m Z.O. daarvan aan het Harnaschwater. Achterste groepen (van 3, 6-6 Dep.Bat.) bij Sion. 4-6 Dep.Bat. linkervóórcompagnie te Den Hoorn en Z.W. daarvan op de wegen naar Het Woud en Schipluiden. 7-6 Dep.Bat., ter sterkte van slechts 50 man zonder mitrailleurs, werd voorlopig te Den Hoorn geplaatst. Het was de bedoeling van de Vakcommandant om 1-III-R.Gr., na aankomst 4-6 Dep.Bat. te laten aflossen als linkervóórcompagnie. Dit is ook in de loop van de middag en avond van 13 Mei geschied. 4-6 Dep.Bat. werd op 13 Mei 19.00 naar de westrand van Delft aan de Buitenwatersloot ver plaatst. In de avond van 13 Mei stonden bovendien in het rechtervak opgesteld: een stuk van 2-II-2 R.A. en een stuk van 1-1-6 R.A. bij Den Hoorn. Waar de twee sectiën van 20 C.Pag. in stelling zijn gekomen is niet meer bekend. Linkervak Op het ogenblik van ontvangst van de aanwijzingen van C.-VI Dep.Inf., be vonden zich de onderdelen van 3 Dep.Bat. op de volgende plaatsen. 1-3 Dep.Bat. aan de Abtswoudse weg en oost daarvan tot de Schie, ter hoogte van de lijmfabriek. Bij de compagnie waren ingedeeld twee sectiën van 2-3 Dep. Bat. en een sectie zware mitrailleurs van 6-3 Dep.Bat. Er stonden drie tirailleursectiën in voorste lijn en één in reserve daarachter. Op 13 en 14 Mei bleef 1-3 Dep.Bat. ter plaatse als linkervóórcompagnie, nadat de beide sectiën van 2-3 Dep.Bat. in de avond van 13 Mei (om 20.00) naar de rechtervóórcompagnie (2-3 Dep.Bat.) waren vertrokken. Zij werd echter versterkt met een sectie van 20 C.Pag., een stuk 6 veld (ver moedelijk van 20 Bt.6 veld) en twee stukken van 2-II-2 R.A. Laatstgenoemde stukken kwamen in stelling aan de Schieweg en aan de Abts woudse weg. De juiste opstellingsplaatsen der andere vuurmonden zijn niet bekend. 2-3 Dep.Bat. was op 13 Mei nog verdeeld over de andere compagnieën, doch in de late avond kwamen de vier sectiën weder ter beschikking van de C.C., die opdracht had ontvangen de rechtervóórcompagnie te commanderen. De le en 2e Sectie van 2-3 Dep.Bat. bleven tot 13 Mei 22.00 ingedeeld bij 4-3 Dep.Bat., waar zij opgesteld waren tussen de oude Rotterdamse weg en de Schie. Na aflossing door delen van II-R.Gr., vertrokken zij in diepe duisternis naar de nieuw in te nemen opstellingen tussen Den Hoorn en de Abtswoudse weg. 301

NIMH | 1954 | | pagina 319