De toegezegde compagnie pag. kwam niet ter beschikking van C.-R.J., doch werd ingedeeld in het Vak Zoetermeer/Zegwaard (zie aldaar). Omtrent de ingedeelde sectie van 20 Bt.6 veld zijn geen gegevens beschikbaar. 2-1-6 R.A. bevond zich te 's-Gravenhage, vanwaar zij op 13 Mei 14.30, op bevel van C.-Vg.H., naar Rijswijk vertrok. Aldaar kreeg de Bt.C. van D.A.C.-I Div. opdracht, naar Delft te marcheren en zich aldaar te melden bij C.-Vak Delft (C.- R.J.). Omstreeks 19.00 kwam de batterij te Delft aan. III-2 R.A. bevond zich te Katwijk en ontving om 11.30 bevel van C.-I Div. naar Delft af te marcheren. Vak Delft Aangezien niet wordt beschikt over het door C.-R.J. verstrekte verdedigings bevel, is de juiste opstelling van de onderdelen in Vak Delft niet bekend. Voor zover uit de bevelen der ondercommandanten kan worden opgemaakt werd het vak als volgt bezet. II-R.Gr., 11-12 R.I. en III-9 R.I., elk versterkt met zware infanteriewapenen en enig geschut, bezetten respectievelijk het rechter-, het midden- en het linkervak. Rechtervak Bezetting: II-R.Gr. (min twee Sn). Vakgrenzen: west de Schie; oost een lijn 200 m west van en evenwijdig aan de autoweg Delft-Overschie. Frontlijn: Oude Laan. Stoplijn: stadsgracht van Delft. C.-II-R.Gr. ontving in de loop van de middag van C.-R.J. aanwijzingen voor de verkenning van het te bezetten vak. Deze verkenningen werden in de schemeravond verricht, waarna de C.Cn op dracht ontvingen, op 14 Mei 1.00 reveille te houden en onmiddellijk daarna de stellingen te bezetten. Aangezien de zich tussen de Schie en de oude Rotterdamse weg bevindende sectiën van 3 Dep.Bat. haar nieuw aangewezen stellingen in vak Den Hoorn moesten innemen, dienden deze sectiën zo spoedig mogelijk door delen van II-R.Gr. te worden afgelost. Dit geschiedde in de late avond van 13 Mei. De juiste opstelling van II-R.Gr., welke op 14 Mei 2.00 werd ingenomen, is niet meer bekend. Vermoedelijk waren in Vak II-R.Gr. tevens ingedeeld: 3e Sectie - 47 C.Mr., een stuk 7 veld van 2-II-2 R.A. (aan de oude Rotterdamse weg, hoek Julianalaan), en een sectie van 48 C.Pag. Middenvak Bezetting: 11-12 R.I. (min 1 en le S.-M.C.), versterkt met 12 Bt.6 veld (min een S.), een S.-12 C.Mr. en een S.-12 C.Pag. O. Vakgrens: kunstweg Delfgauw-Ruiven-Oude Lede (weg niet inbegrepen). Frontlijn: Oude Laan-Molensloot. Stoplijn: een lijn 550 m noord van en evenwijdig aan de Pijnackerse Vaart. 304

NIMH | 1954 | | pagina 322