Na verkenning van het stellingterrein, gaf de Afd.C. om 20.30 aan de 3e Bt., om 21.15 aan de le Bt. en om 21.30 aan de 2e Bt. bevel in stelling te komen. De 3e Bt. kwam als rechterbatterij in stelling in een buitenplaats aan de Vliet, tegenover Pasgeld, en was om 23.00 gereed voor vuuropening; de le Bt. nam stel ling op een erf aan de Brasserskade bij het kruispunt met de nieuwe verkeersweg naar Rotterdam en werd linkerbatterij; de 2e Bt. (midden batterij) kwam in stelling in de noordrand van Delft in een plantsoen. De afdelingscommandopost werd gevestigd in het proefstation van de Bataafse Petroleummaatschappij Munitietrein, verenigde gevechtstrein en autotrein werden opgesteld in het Wilhelminapark te Delft. Door de zorg van Hoofd Sectie V van St.K.-I Div. werden op 13 Mei talrijke wegversperringen aangelegd en enige bruggen opgeblazen. Troepen onder C.-3 R.H. in vak Pijnacker Wij verlieten C.-3 R.H. in de morgen van de 12e Mei, toen de R.C. van C.-I Div. bevel ontving, het viaduct te Rodenrijs te doen bezetten (zie blz. 264). Op 13 Mei werden, op last van C.-I Div., Staf 3 R.H., 3 en 4-3 R.H., Pel.pag.-3 R.H., S.Mr.-3 R.H. samengetrokken te Pijnackei, ter uitvoering van het door C.-I Div. verstrekte bevel tot het vormen van een pantserafweerfront in het vak, west begrensd door een lijn 500 m Z.W. van en evenwijdig aan de Overgauwse weg en oost begrensd door een lijn 500 m N.O. van en evenwijdig aan de spoorlijn Nootdorp-Berkel. C.-3 R.H. kreeg tevens ter beschikking het Det.Dep. wielrijders, en 3-II-2 R.A. Hoe de troepenopstelling in dit vak is geweest, valt niet meer na te gaan. Bekend is alleen, dat het Det.Dep.Wrs., versterkt met twee stukken van 3-II-2 R.A., het linkergedeelte van het vak bezette ter weerszijden van de spoorbaan Pijnacker-Berkel, en dat rechts van dit Det. een eskadron van 3 R.H. was opgesteld. De in het bevel van C.-I Div. vermelde Comp.pag. kwam niet ter beschikking. Op 14 Mei werd 3-3 R.H. ter verkenning uitgezonden naar Schiebroek (zie blz. 309). Troepen onder C.-III-12 R.I. in vak Zoetermeer/Zegwaard Op 13 Mei 7.15 ontving C.-III-12 R.I. te Scheveningen van C.-I Div. opdracht, auto's ter beschikking te houden voor verplaatsing van het bataljon in Z.O.richting. Tevens werd hem medegedeeld, dat zijn bataljon onder de bevelen kwam van C.-I Div. Om 8.00 volgde de opdracht om het vak Zoetermeer/Zegwaard te gaan bezetten (zie algemeen verdedigingsbevel van C.-I Div.). 306 (Zie ook schets/kaart Nr. 25) (Zie ook schets/kaart Nr. 25)

NIMH | 1954 | | pagina 324