Pissenkade; twee sectiën werden compagniesreserve aan de weg naar Pijnacker, ter hoogte van Katwijk. De aan de compagnie toegevoegde S.-12 C.Mr. stond in stelling in een boom kwekerij bij Voorhoekje. De van 1-V Bat.Pag. ter beschikking gekomen drie stukken werden in stelling gebracht op de weg naar Berkel, waar de Strikkade deze bereikt (twee stukken) en op de weg naar Pijnacker, ter hoogte van Katwijk. In vak linkervóórcompagnie (2-III-12 R.I., min le Sectie, maar versterkt met de sectie van 12 C.Pag. en een sectie van 1-V Bat.Pag.) waren de 4e, 2e en 3e Sectie naast elkaar opgesteld langs Rokkeveense weg en Zegwaardse weg. De sectie van 12 C.Pag. kwam in stelling bij Den Hoorn, voor afsluiting van de kunstweg naar Moerkapelle, terwijl de sectie van 1-V Bat.Pag. zowel de rijks straatweg als de spoorweg voor haar rekening nam. Van de M.C. bleef alleen de linkervóórsectie, oost van het station in stelling aan de weg naar Gouda, onder bevel van C.-2-III-12 R.I. De overige drie sectiën bleven onder bevel van C.-M.C. en kwamen in stelling nabij de molen (600 m Z.W. van het station; één sectie) en op een hooggelegen stuk van de spoorbaan, waar deze de Delftse Wallen wetering kruist (600 m west van het station). Van 3-III-12 R.I. bleven de twee niet ingedeelde sectiën in reserve in hotel „De Gouden Leeuw". Bij de aanleg der wegversperringen werd op 14 Mei veel steun ondervonden van Hoofd Sectie V-I L.K., die met de Vak C. de stellingen bezocht. Afgezien van een enkele beschieting en het afwerpen van enige lichte bommen uit Duitse vliegtuigen, gingen 13 en 14 Mei zonder contact met de vijand voorbij. Op 14 Mei 's avonds werd het radiobericht omtrent de capitulatie van het Nederlandse leger opgevangen. De opmars op 14 Mei naar Overschie Op 14 Mei, omstreeks 5.00, ontving C.-I Div. rechtstreeks van C.-Vg.H. de volgende opdracht. „Ruim de weerstanden in den Zuidpolder op en bereik de lijn Overschie- Schiebroek, teneinde op deze wijze aansluiting te krijgen met de troepen in Noord rand Rotterdam". C.-I L.K. ontving op dit zelfde tijdstip van C.-Vg.H. een telefonische mede deling hieromtrent, en besloot I P.A. ter beschikking te stellen van C.-I Div., aangezien zich bij de aanval op Overschie de behoefte kon doen gevoelen aan overgangsmaterieel. C.-I Div. besloot de opmars naar Overschie te doen uitvoeren door drie ver sterkte bataljons (II-R.Gr., 11-12 R.I. en III-9 R.I.) met als assen van beweging de oude Rotterdamse weg, de nieuwe autoweg en de weg Delfgauw-Oude Lede- Schiebroek. 308 (Zie schets/kaart Nr. 25)

NIMH | 1954 | | pagina 326