Met het bevel over deze drie colonnes belastte hij C.-R.J. Als rechterflankdekking zou 1-III-R.Gr. langs de Schieweg (west van de Schie) en de spoorbaan Delft-Rotterdam oprukken, en ten slotte over Noord Kethel Overschie uit Z.W.richting aangrijpen. Op de linkerflank zou een eskadron van 3 R.H. de opmars van de hoofdmacht beveiligen, door op te rukken van Berkel over Rodenrijs naar Schiebroek. III-2 R.A. zou van stelling veranderen naar de zuidrand van Delft en zo nodig verder zuidelijk in stelling komen aan de Akkerdijkse weg. Het uur van voorwaarts gaan werd gesteld op 9.00. C.-Vak Den Hoorn zou tevens de bewaking op zich nemen van Vak Delft, maar zodanig, dat de directe verdediging van het reduit Delft, in samenwerking met de T.H.C., verzekerd bleef. De sectie 6 veld van 2-1 Dep.B.A. en 1-1 Bat.Pag. (min een sectie), kwamen voor wegafsluiting ter beschikking. 1) Bovendien moest een der compagnieën van 14 Dep.Bat. steeds gereed staan om per auto te kunnen worden verplaatst. C.-14 Dep.Bat. wees voor de aflossing van de naar Overschie oprukkende troe pen aan: 2, 5, 6-14 Dep.Bat. en een sectie van 1-14 Dep.Bat. 2-14 Dep.Bat. (min 2e Sectie) en 5-14 Dep.Bat. vertrokken daartoe naar Delf- gauw en losten respectievelijk 2-III-9 R.I. (bij Ruiven e.o.) en 3-III-9 R.I. (tussen Delfgauw en Pijnacker) af. 6-14 Dep.Bat. loste in het middenvak 2-II-12 R.I., a cheval van de autoweg ter hoogte van pl.ll, af. De sectie van 1-14 Dep.Bat. werd pas om 9.10, op bevel van de B.C., per auto naar de oude Rotterdamse weg gedirigeerd, waar zij de stellingen van II-R.Gr., ongeveer 500 m zuid van het Kruithuis, bezette. Het verloop van de opmars was als volgt. Rechterflankdekking Deze bestond uit 1-III-R.Gr., twee sectiën van 1 M.C. en een sectie 7 veld van 2-II-2 R.A. C.-l-III-R.Gr. werd op 14 Mei 6.00 telefonisch ontboden op cp.-C.-VI Dep. Inf. te Delft, waar hij door Chef Staf I Div. mondeling werd ingelicht omtrent de voorgenomen opmars naar Overschie. Hem werd opgedragen, west van de Schie langs het Jaagpad, en met één sectie langs de spoorbaan, op te rukken naar Noord Kethel en van daar naar Overschie. Een sectie 7 veld onder bevel van C.-2-II-2 R.A. werd aan hem toegevoegd. Hoe laat de verplaatsing van de compagnie van Den Hoorn door de zuidrand van Delft naar Jaagpad en spoorbaan is begonnen, is niet bekend. Bij de opmars langs het Jaagpad ontstond enige onrust, daar vermeend werd, dat uit een fa brieksgebouw op de troep werd geschoten. Na enige oponthoud werd verder gemarcheerd. 309 Eén sectie van deze compagnie werd op 14 Mei ter beschikking gesteld van C.-20 R.I. en ingezet bij de Vlietverdediging (zie hierna).

NIMH | 1954 | | pagina 327