dat naar een zo groot mogelijke diepte moest worden gestreefd (waartoe de stukken van 7 veld als pag. moesten worden gebruikt) en dat op alle toegangswegen zware versperringen moesten worden aangebracht. C.-9 R.I. beschikte dus voor de uitvoering van de aan hem verstrekte opdracht over zijn eigen staf en Vbd.A., de reeds onder zijn bevel staande onderdelen aan het Oegstgeesterkanaal, zijnde 3 M.C. (min le Sectie), l-III Bat.Pag., de le Sectie van 9 C.Pag., 9 C.Mr. (min 2e Sectie) en 9 Bt.6 veld, alsmede over II-9 R.I., waarbij de 2e Sectie van 9 C.Pag. zonder vuurmonden (gelegerd in het barakkenkamp te Katwijk aan Zee) en de le en 3e Batterij van II-6 R.A. (in stelling zuid van Katwijk aan Zee). Hij ontbood de reeds onder hem gestelde commandanten op zijn cp. en gaf daar tussen 8.30 en 9.00 voorlopige bevelen voor de afmars naar het in te nemen front. Bovendien verzocht hij C.-4 R.I. telefonisch, aan C.-II-9 R.I. opdracht te verstrekken, met zijn bataljon met versnelde middelen van vervoer af te marcheren naar Zoeterwoude, en op het raadhuis aldaar nadere bevelen af te wachten. C.-9 R.I. vertrok omstreeks 10.00 van zijn cp. naar Hooge Rijndijk, waar hij een uur later aankwam en zijn nieuwe cp. deed inrichten bij de samenkomst van de Meerburgerwatering en de Oude Rijn. De aldaar door hem verstrekte aanwijzingen deed hij tenslotte vastleggen in het volgende bevel. 322 Mag alleen in handen komen van Officieren COMM. 9 R.I. BEVEL Nr. 1 B 1. Vij In verband met een te vreezen aanval van Duitsche pantsertroepen uit Rotterdam richting Den Haag zal I L.K. een pantserafweerfront vormen in de lijn Delft-Zoetermeer-Zegwaard- Weipoort t/m Noordoever van den Ouden Rijn. Ille Divisie zal hiervan bezetten het frontgedeelte Zoetermeer-Zegwaard (niet inbegrepen)- Oude Rijn inbegrepen. 2. Uitvoering C.Pantserafweerfront is C.-9 R.I. Troepen: 1-III-Bat.Pag., 1 S. 9 C.Pag., 2 Btn. II-6 R.A. II-9 R.I.; 3 M.C.; 9 C.Mr. min 2 Sn; Vbd.A. 9 R.I. 3. Vakken en bezetting A. 3 vakken. Scheidingslijnen. tusschen Re. en Mi. vak lijn: Bouwlust vt. 32-58 - einde kunstweg vt. 34-57 - driesprong kunstwegen vt. 37-56. Tusschen Mi. en Li. vak, lijn 500 m Zuid en evenwijdig aan de spoorlijn Leiden-Woer- den. B. Bezetting Re.vak 9e Bt.6 V. plus 1 S. van II-9 R.I.; C. is le Luitenant Teenstra. Mi.vak: 9e C.Pag. min twee Sn plus 2 Sn 3 M.C. plus 2 Sn II-9 R.I. plus M.C. II min 2 Sn; C. is Kapitein Schippers. Li.vak: 1-III-Bat.Pag. plus 2 btn. 6 R.A. plus 2 Sn II-9 R.I. plus 2 Sn M.C. II plus 3 M.C. min 2 Sn; C. is Kapitein van Dulmen Krumpelman. C. Reserve 2 Cn II-9 R.I. min één S.; C. Majoor Elshof. D. Te mijner beschikking 9e C.Mr. min één S. en Vbd.A. 9 R.I. Nr. 15 Cp., 13-5, 18.00

NIMH | 1954 | | pagina 340