323 4. Taken A. Li.vak zw.punt ligt in het li.vak. C.Li.vak plaatst 1 S.Pag. plus 1 Bt.7 V op noordelijke Rijndijk, zoodanig, dat de as dezer dijk bestreken wordt. De Bt.7 V. als Pag. te gebruiken; stuksgewijze geëcheloneerde opstelling, afstand on geveer 150 m. 2 Sn M.C. te plaatsen in het zijterrein Noord van de dijk, zoodanig dat deze vuur kunnen brengen op eventueel achter het vij.pantserfront volgende infanterie. Op dezelfde wijze te handelen op de zuidelijke Rijndijk. Op de Rijndijken staan de oostelijke stukken ongeveer ter hoogte van de samenkomst van de Zuid Rijndijk en de kunstweg naar Weipoort. Op de spoorbaan te plaatsen één S.Pag. ongeveer 100 m O. van kunstweg naar Weipoort. De 2 Sn Zw.Mitr. Zuid van de zuidelijke Rijndijk als neventaak op te dragen bevuren van de spoorlijn 500 m voor de aldaar geplaatste S.Pag. De 2 Sn Infanterie dienen ter beveiliging van stukken Pag. en 7 V. en als werktroepen. B. Midden Vak. C.Middenvak plaatst 1 S.Pag., aan Weipoortscheweg, zoodanig, dat de kunstweg Z. van en evenwijdig aan de Burmade Slingerwat. enfileerend bestreken wordt. De Zw.Mitr. zoodanig te gebruiken dat deze vuur kunnen brengen op eventueel achter het vij.pantserfront volgende infanterie. De 2 Sn infanterie te gebruiken voor onmiddellijke beveiliging en als werkploeg. C. C.-Re.Vak plaatst zijn stukken 6 V. zoodanig dat de Zwaardslootsche weg en de Broekweg enfileerend kunnen worden bestreken. De S. infanterie te gebruiken voor onmiddellijke beveiliging en als werkploeg. D. Reserve, wordt geplaatst aan de Vrouwe Weg, in omgeving Zoeterwoude en Noordbuurt. E. C.Mr. wordt geplaatst aan de Z.Rijndijk nabij Meerburger Sluis. 5. Graad gevechtsvaardigheid Piketten sterk 2 man plus commandant bij Pag., Zw.mitr. en Lichte Mitr. en bij stukken 7 V. De rest van het personeel in alarmkwartieren in onmiddellijke nabijheid hunner wapenen onder te brengen. Per Sectie Infanterie eenige geoefende handgranaatwerpers belasten met het eventueel werpen van handgranaatpakketten. 6. Luchtafweer De Cn van Li.- en Mi.vak wijzen ieder 1 S.Zw.Mitr. aan tot het bevuren van laagdalende vliegtuigen. Er mag alleen op laagdalende vliegtuigen gevuurd worden op commando van een officier. Tegen nuttelooze munitieverspilling dient te worden gewaakt. 7. Maatregelen van verband Iedere Vak C. en de C. Reserve benevens C.Mr, en Vbd.A.-9 R.I. detacheert ten spoedigste twee ordonnansen op mijn Cp. 8. Versperringen enz. a. Alle bruggen moeten worden opengedraaid. b. Zware tankversperringen en vernielingen moeten in de diepte worden aangelegd zoodanig dat iedere vuurmond zijn eigen versperring heeft. c. Vernieling van de spoorbrug over Weipoortsche Vliet wordt voorbereid. d. Verkeersborden en dergelijke doen de Vak Cn verwijderen. e. Ook vóór de frontlijn tot b.v. 1000 m moeten zooveel mogelijk bruggen worden opgedraaid. Secundaire wegen moeten zoo noodig worden vernield. 9. Verpleging Verpleging geschiedt uit de keukenwagens der organieke onderdeden met uitzondering van Re.Vak, waar de verpleging geschiedt door de zorg van C.Re.Vak, door aankoop ter plaatse.

NIMH | 1954 | | pagina 341