Op dit bevel werd in de avond van 13 Mei de volgende wijziging uitgegeven. 324 10. Waarschuwing en alarmeering Cn plaatsen motorordonnansen te Koudekerk en Benthuizen ter waarschuwing, tevens plaatsen ze een waarschuwingspost op minstens 300 m vóór hun voorste stuk Pag. c.q. 6 V. Deze waarschuwingsposten moeten bij nadering van vij .pantserwagens onmiddellijk waarschuwen door herhaaldelijk vuren benevens door overdag zwaaien met een roode vlag 's nachts van een roode lantaarn. 11Treinen De treinen zijn geplaatst: a. artillerie door bt.Cn. te regelen. b. Van staf 9 R.I. bij Watertoren vt. 34-62. c. Van II-9 R.I. bij Cronestein vt. 33-61. d. Keukentreinen ter beschikking van C.Cn c.q. bt.Cn c.q. C.Vbd.A. e. Gevechtstreinen beveiligd tegen luchtgevaar, op te stellen zoodanig dat munitie-aanvoer ten allen tijde verzekerd is. 12. Cp. Mijn Cp. bevindt zich Hooge Rijndijk Nr. F 85, Tel. 22235. C.-II-9 R.I. Raadhuis Zoeterwoude, Tel. 2, Zoeterwoude. C.9 C.Mr. Hooge Rijndijk F 64 B. Vak Cn geven hun Cpn zoo spoedig mogelijk aan mij op. De Luitenant-Kolonel, Regimentscommandant, (w.g.) K. J. Evenwel Ter uitvoering aan: C.Li. vak C.Mi. vak C.Re. vak C.Reserve Cn Btn II-6 R.A. C.-l-III-Bat.Pag. C.-9 C.Pag. C.M.C.-II-9 R.I. C.-3-II-9 R.I. C.-9 C.Mr. Ter inlichting aan: C.-III Div. C.Westfront Holland 3 4 5 6 7 en Nr. Nr. Nr. Nr. Nr. Nr. Nr. Nr. 9 Nr. 10 Nr. 11 Nr. 12 Nr. 13 Nr. 14 en Nr. 15 Nr. 16 WIJZIGING VAN MIJN BEVEL 1 B DD. 13-5-40 Punt 10 van bovengenoemd bevel aan te vullen met: „C.Li.vak plaatst twee motorordonnansen van zijn C.Pag. te Koudekerk en wel een Noord en een Zuid van den Rijn, die het betrokken Pag. onmiddellijk waarschuwt indien vij.Paw. naderen zoo mogelijk door afgeven van vuurwerkseinen. De Cn SnPag. nemen maatregelen dat dan eveneens C.-9 R.I. zoo spoedig mogelijk gewaar schuwd wordt; op gelijke wijze handelt C.Mi.vak, ten aanzien van de driesprong W. van Hazers- woude. Van punt 10 komt hiermede te vervallen: „Cn plaatsen motorordonnansen te Koudekerk en Benthuizen ter waarschuwing". Daarna „Tevens" met een hoofdletter te lezen. De Luitenant-Kolonel, Regimentscommandant, (w.g.) K. J. Evenwel

NIMH | 1954 | | pagina 342