frontlijn, die feitelijk liep van Maaldrift over Deileroord en langs de Van Zuylen van Nijeveltstraat naar Oostdorp, voorwaarts verlegd naar de Hogeboomse weg- Oostdorperweg, waarbij het noordelijke deel van de Oostdorperweg voor rekening kwam van II-l R.I. In verband daarmee liet C.-II-l R.I. een sectie zware mitrailleurs van M.C.-I1-1 R.I. stelling nemen aan de Oostdorperweg tussen de Ruigelaan en de weg langs Bellestein. Aangezien verder bleek, dat zich tussen de linker vleugel van 111-1 K.l. en de rechter vleugel van 111-16 R.I. een hiaat bevond, werd aan C.-l-I-l R.I. opge dragen, met de resten van 1-1 R.I. de aansluiting tussen beide bataljons te ver- zekeren. Ook was in de nacht van 12 op 13 Mei de bezetting van de Watertoren versterkt met de 3e Sectie van M.C.-III-l R.I. Teneinde de gebeurtenissen op 14 Mei duidelijker te doen spreken, is het gewenst zich de opstellingen van II-l R.I. met toegevoegde wapens voor ogen te stellen. De cp. van de B.C. was gevestigd aan de rijksweg ter hoogte van Kp.12. Van de 2e Compagnie stond de 3e Sectie ter weerszijden van de brug over de Zijlwetering; de 4e Sectie aan de trambaan west van Zuidwijk;de le Sectie, in de avond van 13 Mei teruggekeerd van de Haagse Schouw, rustte in een der ge bouwen van de Maaldrift. x) Van de 3e Compagnie stonden de 3e en de 4e Sectie bij Landlust en verder westelijk voorbij de wegknik. 2) Van de M.C. stond één sectie in stelling aan de Oostdorperweg tussen de Ruigelaan en Bellestein, en één sectie aan de Hogeboomse weg bij de driesprong te Maaldrift; de beide andere sectiën bevonden zich aan de rijksweg nabij cp.-II-l R I Van 1 Bt.6 veld stond een sectie in stelling bij de boerderij nabij de brug over de Zijlwetering; de andere sectie bevond zich bij Landlust. De bij het bataljon ingedeelde 2e Sectie van 1 C.Mr. stond in stelling bi) Land lust, terwijl van de sectie pag. van 1 C.Pag. één stuk nog in stelling stond aan de rijksweg nabij de cp. van C.-II-l R.I. en het andere stuk zich vermoedelijk nog nabij Oostdorp bevond, waarheen het reeds op 12 Mei met de sectie van 2-11- R.I. was vertrokken. C.-II-l R.I., die het nieuwe frontlijngedeelte aan de Oostdorperweg wenste te versterken, droeg C.-2e Comp. op, de ruïne aan de Ruigelaan (nabij de Kas- wetering) door twee groepen te doen bezetten, alsmede Bellestein en een boerderij 100 m N.O. daarvan elk door één groep. Vóór de afmars moest munitie en wasgoed worden ontvangen. Vervolgens moesten handgranaten en grondlappen worden uitgereikt. Een en ander kostte vrij veel tijd en, aangezien er op dit frontgedeelte volkomen rust heerste, achtte C.-II-l R.I. het verantwoord, de aangewezen groepen (twee 334 0 De 2e Sectie was te Noordwijkerhout (vliegveld Ruigenhoek) bij de le Compagnie. -) De le Sectie was bij de Watertoren van Wassenaar; de 2e Sectie beveiligde St.K.-III üiv.

NIMH | 1954 | | pagina 352