INSTRUCTIE WACHT VLIEGVELD VALKENBURG 346 Sterkte: De sterkte van het detachement bedraagt twee compagnieën Infanterie en één sectie Zware Mitrailleurs. Tenue: Volledig veldtenue. Commandant: Commandant is de oudste aanwezige C.C. Taak: Standhouden. Het bestrijden van vreemde vliegtuigen, die trachten te landen of geland zijn (hoofdzaak). Het zoo mogelijk bestrijden van vreemde vliegtuigen, die het vliegveld aanvallen Het bestrijden van parachutisten op en in de onmiddellijke omgeving van het vhegveld neder dalende. Het controleeren van hen, die op het vliegveld werkzaam zijn. Dienstregeling: Het detachement wordt verdeeld in 1/3 Wacht - 1/3 Piket en 1/3 rustend gedeelte. De wacht: De wacht bezet de gevechtsopstellingen rondom het vliegveld en levert twee wachten, één bij de groote W.uitgang en één op den verharden weg naar Valkenburg (controle op he in en'idtgagande verkeef). Deze Afdeeling bezet de gevechtsopstellingen volledig van een uur voor tot één uur na zonsopgang. Éénmaal per dag wordt een alarmoefening gehouden. Het pikef Het piket treedt op als reserve. Het versterkt bij landing van vijandelijke vliegtuigen het vuur op het vliegveld. Het treedt op tegen aanvallen van buiten het vliegveld uitgevoerd door afgezette parachutisten of kwaadwillige elementen en doet zoo noodig tegenaanvallen. De voor deze opdrachten noodige verkenningen uit te voeren. Gevechtsvaardigheid: Bij normale graad van gevechtsvaardigheid betrekt de wacht de alarm opstellingen volledig van één uur voor tot één uur na zonsopgangbuiten die uren kan een deel van de wacht zich ophouden in de nabijheid van de opstellingen. Met het piketkunnen theorie en oefeningen worden gehouden of c.q. sport worden beoefend in de nabijheid van Bzï Verhoogde graad van gevechtsvaardigheid betrekt de wacht de alarmopstellmg volledig, het piket is gereed om uit te rukken. Bij volledige graad van strijdvaardigheid, zijn alle op stellingen volledig bezet, dus ook die van het rustend gedeelte. Bij de automatische vuurwapenen is steeds een piket aanwezig, dat tevens fungeert in lede groepsopstelling als luister- of uitkijkpost. Geen der met de bewaking belaste militairen mag zich op het eigenlijke vliegterrein begeven. De Gr.C. zal zich meerdere malen overtuigen, dat zijn manschappen op de hoogte zijn van de wijze van optreden onder verschillende om standigheden, die hierna behandeld worden. Op ieder vliegtuig, dat het vhegveld bezoekt, worden richtoefeningen gehouden. Voor de reserve zullen de noodige afwachtmgsdekkingen worden verkend en uitgevoerd, waarin de alarmopstellmg wordt ingenomen. Behalve koppel, tasschen en bajonet, kan de uitrusting in het onderkomen worden afgelegd. Bij het betrekken der alarmstelling wordt het gasmasker omgehangen. Opstelling: Zie schets. De lichte mitrailleuropstellingen genummerd van 1 t/m 12. De zware opstellingen van I t/m III. Verpleging en huisvesting: C.-III-4 R.I. regelt deze aangelegenheden voor het detachement. Algemeene aanwijzingen A. Wachtcommandant De wachtcommandant overtuigt zich, dat de grcn. en manschappen volkomen op de hoogte zijn van hunne verplichtingen onder de verschillende hierna te noemen omstandigheden. Hij meldt alle belangrijke gebeurtenissen onmiddellijk rechtstreeks aan. 1. C.-I L.K., tel. nr. 111880 den Haag, toestel 772. 2. C.-4 R.I., tel. Noordwijk Nr. 552. 3. C.-Vg.H., tel. den Haag 772014. 4. C.-I Div., tel. Defensie, toestel 513. 5. C.-III-4 R.I., tel. Katwijk Nr. 142.

NIMH | 1954 | | pagina 364