Res.G.C.Gr., belast met de bewaking van het Paleis Huis ten Bosch, waar de Koninklijke Familie verblijf hield. Bew.Det.-Dep.Cav., gelegerd in de Nieuwe Alexanderkazerne te 's-Gravenhage en bestemd voor de uitvoering van speciale bewakingsopdrachten. Dit detache ment stond rechtstreeks onder de O.L.Z. 1 R.H.M. te Wassenaar, belast met de bewaking van de belangrijkste wegen in de omgeving van 's-Gravenhage en overigens bestemd als snel verplaatsbare reserve in handen van C -Vg.H. Detachementen van 3 Dep.C.B.T., ter bewaking van de stations te 's-Gravenhage en te Scheveningen, onder toezicht van de etappenspoorwegofficier van de Etappendirectie. Een sectie van 22 Dep.C.B.T. te Wassenaar, ter bewaking van de telefooncentrale aldaar. 22 Dep.C.B.T. (min een S.) op het vliegveld Ockenburg voor bewaking en ver dediging. De volgende luchtdoelbestrijdingsmiddelen van de luchtverdedigingskring Rotterdam-'s-Gravenhage. Te 's-Gravenhage en Scheveningen: 23, 151 en 164 Bt.Lu.A le, 3e en 4e Pel.Vrijw.Lad. 's-Gravenhage; 57, 58, 62 en 63 Pel.Lu.Mitr. Te Wassenaar en Voorschoten: 14, 78 en 163 Bt.Lu.A. Te Voorburg en Rijswijk: 13 en 76 Bt.Lu.A., 2e Pel.Vrijw.Lad. Delft. 2. Z., Z.W. en Z.O. van 's-Gravenhage e.o. In het Westland: Res.G.C.J. (min Det.Kijkduin) te Ter Heijde en Monster (veiligheidsbezetting W.Fr.); St.-R.J. en II-2 R.A. te Naaldwijk; I-R.J. te Mon ster; II-R.J., 48 C.Mr., 48 Bt. 6 veld en 48 C.Pag. te 's-Gravenzande1-2 R.A. te Poeldijk; St.K.- en Vbd.A.-Groep 's-Gravenhage te Wateringen. Op het vliegveld Ypenburg 2): II Verk.Gr.; Jachtgroep Veldleger 3); III-R.Gr. voor bewaking en verdediging. Te Delft e.o.: St.-VI Dep.Inf.; 3 Dep.Bat., 6 Dep.Bat. en een Comp. van 14 Dep.Bat.de T.H.C.; le t/m 5e Pel.Vrijw.Lad. Delft; I Herst.Afd.; een deel van I Aut.Bat.; I P.A. (te Pijnacker); I Vl.A. en I Z.S.A. (te Zoetermeer/Zegwaard). 3. N. en N.O. van 's-Gravenhage en Wassenaar e.o. Op het vliegveld Valkenburg: twee tirailleur compagnieën en een sectie zware mitrailleurs van III-4 R.I. ter bewaking. 24 x) Indeling en opstelling van zoeklichten tl. pro memorie. 2) Indeling en opstelling van luchtdoelartillerie, luchtdoelmitrailleurs en zoeklichten tl. worden bij de beschrijving van de strijd om de vliegvelden behandeld. 3) Behalve de staf. Deze was nabij het vliegveld Ockenburg ondergebracht.

NIMH | 1954 | | pagina 42