Van 3.15 af moest echter de gehele compagnie strijdvaardig zijn tot 8.00. Het personeel van de wachtsectie (2e Sectie) was als volgt opgesteld: bij de lichte mitrailleurs A, B en C elk 2 man bij de toegang tot het vliegveld 1 man; bij de vliegtuigen 2 man; bij de munitie- en materieelloodsen D en E 1 man; op de toegangsweg naar het vliegveld nabij de Kijkduinse straat 1 man; in het wachtlokaal F bij de ingang: de luitenant, S.C., 1 sergeant en 4 man; in loods G de rest der sectie. Het personeel van piketsectie en rustsectie was ondergebracht in de loodsen D, E, H en G. In loods G was tevens de cp. van de C.C. gevestigd. In loods E bevond zich het bureau van het luchtvaartbedrijf. Aan de manschappen der compagnie was nog op 9 Mei toestemming verleend, desgewenst de nodige inkopen te doen in de nabijheid van het kamp. Dit bezorgde het personeel een zeker gevoel van geruststelling. Dit veranderde echter, toen gedurende de nacht van 9 op 10 Mei verschillende posten op het vliegveld enige malen verdachte geluiden in hun nabijheid vaststelden en licht signalen werden waargenomen op verschillende plaatsen buiten het veld. Om 2.00 werd door een post bij C een schot gelost op gestalten, die hij meende te onderkennen aan de overzijde van de sloot. Een en ander verwekte een stemming van onrust. De piketsectie werd gealar meerd en patrouilles werden uitgezonden. Deze brachten echter niets aan het licht. Om 3.00 werd de opstelling, voorgeschreven bij hoogste graad van strijdvaardig heid, ingenomen. Daarbij namen 2e, le en 3e Sectie naast elkaar opstelling van B tot voorbij C. x) Nadat reeds in de loop van de nacht talrijke radiomeldingen waren ontvangen, waaruit bleek dat grote hoeveelheden vliegtuigen van oost naar west over ons land vlogen, werden kort vóór zonsopgang vreemde vliegtuigen op grote hoogte boven Ockenburg waargenomen. 2) Teneinde zich te onttrekken aan de vijandelijke luchtwaarneming, begaf het personeel van rechter- en middensectie zich grotendeels in de loodsen. Of dit al of niet op bevel van de C.C. of de S.Cn. is geschied, valt niet meer na te gaan. Omstreeks 4.00 zag men uit Ockenburg, dat bommen werden afgeworpen op het vliegveld Ypenburg, waaruit begrepen werd dat de oorlog inderdaad was begonnen. De Duitse plannen ten aanzien van de aanval op Ockenburg hielden in, dat 31 0 De lichte mitrailleur bij A, behorende tot de middelste sectie, is eerst na 5.00 verplaatst. Zie blz. 33. 2) Op 10 Mei 4.15 zon op. Onbewolkte lucht.

NIMH | 1954 | | pagina 49