hiervoor op 10 Mei zouden worden ingezet: St.-II-65 R.I.; 5, 7-II-65 R.I.; 13-111-65 R.I.; een sectie van 6-2 Regiment valschermjagers; een eskadron wiel rijders (min twee sectiën); een sectie aan- en afvoertroepen en een sectie genees kundige troepen, alles onder commando van C.-II-65 R.I. Om 4.50, een halfuur vóór de landing van de eerste golf, zou de sectie valscherm jagers, die daartoe om 3.10 uit Paderborn zou vertrekken, boven Ockenburg af springen met opdracht, het landingsterrein te beveiligen en zo nodig de duinen rondom Kijkduin van vijand te zuiveren. a) Daarna zouden om 5.20 op Ockenburg landen: St.-II-65 R.I. en 5-II-65 R.I. Van laatstgenoemde compagnie zou één sectie onmiddellijk Loosduinen be zetten en aldaar de wegen naar Poeldijk en Wateringen (Dekkershoekje), alsmede de N.O. uitgangen richting 's-Gravenhage afsluiten voor ieder verkeer in beide richtingen. Bovendien zou deze sectie verkenningspatrouilles moeten uitzenden tot Poeldijk, Wateringen en Z.O.rand 's-Gravenhage. Een andere sectie dezer compagnie zou Kijkduin bezetten en beveiligen, alsmede de Z.W.uitgangen van Den Haag (Laan van Meerdervoort en Sportlaan) afsluiten. Patrouilles moesten worden gezonden door de duinen tot de zuidrand van Scheveningen en in Z.W.richting tot Ter Heijde. 3) De derde sectie zou ter beschikking van de B.C. blijven en aanvankelijk de luchtbescherming van het landingsterrein op zich nemen. Bovendien zou zij auto's en rijwielen in beslag moeten nemen en verzamelplaatsen inrichten voor krijgsgevangenen en buit. Wanneer de omstandigheden daartoe aanleiding gaven moest zij doorstoten naar de haven van Scheveningen. Zij zou een wielrijders patrouille uitzenden tot Ter Heijde en Monster. De cp. der compagnie moest gevestigd worden in Loosduinen, waar de weg naar Poeldijk dit oord verlaat. De cp. van C.-II-65 R.I. zou in beginsel worden ingericht aan de Laan van Meerdervoort, ongeveer 300 m N.O. van het vliegveld. Hoge uitkijkpunten moesten zowel bij elke sectie als bij de commandoposten van C.C. en B.C. worden bezet. Nadat 5-II-65 R.I. haar opstellingen zou hebben ingenomen, zou de sectie val schermjagers de daardoor overbodig geworden beveiligingsposten intrekken en daarmee de afsluiting van de weg Loosduinen - Monster versterken en uitbreiden. 7-II-65 R.I., die omstreeks 8.00 uit Loddenheide zou vertrekken en om 9.00 landen, alsmede 13-111-65 R.I. (vertrek Lippspringe 11.00; landing 12.00) zouden hun opdrachten ontvangen na te zijn geland. 4) Wenden wij thans weder de blik naar Nederlandse zijde. Nadat het op vliegveld Ockenburg aanwezige personeel vol spanning het vuren 32 0 Alle hierna genoemde tijdstippen zijn Nederlandse tijd. 2) De door deze sectie te bezetten punten zijn op schets/kaart Nr. 2 aangegeven door de letters a t/m e. 3) De door deze twee sectiën te bezetten punten zijn op schets/kaart Nr. 2 aangegeven door de cijfers 1 t/m 6. 4) Zie verder bijlage III.

NIMH | 1954 | | pagina 50