voldoende had begrepen, dat het Veldleger noodgedwongen op het Oostfront moest terugtrekken. De verplaatsing van het H.K.V. had in etappen plaats en als laatste verliet de chef van de staf, vergezeld van een kapitein, te 22.15 Zeist. In de late namiddag was er bericht gekomen van de O.L.Z., dat een Engels generaal met enige toegevoegde officieren de C.V. zou bezoeken. Deze generaal werd op verzoek van de C.V. naar Gouda gedirigeerd. Later bleek daar slechts een luitenant te zijn aangekomen. De terugtocht is zonder belangrijke hinder van de vijand uitgevoerd. Toen deze begon na te stoten, was het gros van het Veldleger in veiligheid. Luchtstijdkr achten De luchtstrijdkrachten hebben, behalve de twee uitgevoerde bombardementen, geen rol meer kunnen spelen. C.-II L.K. verzocht per telex onmiddellijk en de volgende morgen bescherming van de terugtocht door gevechtsvliegtuigen. Op 13 Mei kon daaraan niet meer worden voldaan en in de vroege morgen van 14 Mei was opstijgen door mist niet mogelijk. Luchtverdedigingskring Utrecht-Soesterberg De terugtocht had de volgende hergroepering van de batterijen en pelotons ten gevolge: 1? van Amersfoort naar Loenen; 41 Pel.Lu.Mitr. 111 Bt.Lu.A., 38, 39, 40, 48 Pel.Lu.Mitr. van Soesterberg naar Utrecht; 10 Bt.Lu.A. van Eist naar Harmeien; 77, 78 Pel.Lu.Mitr. van Eek en Wiel naar Hagestein (Z. Lekacces); 79, 80 Pel.Lu.Mitr. van Zennewijnen naar Lopikerkapel ')i 113 Bt.Lu.A. van Tiel naar Hoog Blokland; 81 Pel.Lu.Mitr. van Tiel naar Haastrecht; van Geldermalsen naar Gorinchem; 94, 95 Pel.Lu.Mitr. r, i t van Culemborg naar Linschoten; 91, 93, 96, 97 Pel.Lu.Mitr. 20 Bt.Lu.A. van Culemborg naar Haastrecht; 87, 88, 92 Pel.Lu.Mitr. van Leerdam naar Gorinchem; 9 Bt. Lu.A. van Vianen naar Hagestein; 89, 90 Pel.Lu.Mitr. van Vianen naar Jaarsveld. 83 Bescherming van de radiozender Jaarsveld, te zamen met een Batterij 2 cm tl. van III L.K.

NIMH | 1955 | | pagina 107