4-2 R.H., dat een taak had bij het uitvoeren van het vernielingsplan tussen Maas en Peel-Raamstelling, had zich na het volvoeren daarvan gemeld bij C.-Vak Schaijk en ontving door diens bemiddeling een bevel van C.-VI Div., zich naar Wamel te begeven, waar de eskadronscommandant het bevel over bovengenoemd bruggenhoofd op zich moest nemen. Dit eskadron is niet meer bij het eigen regi ment teruggekeerd. Na het overschrijden van de Maas bij Oyen trok de marsgroep 14R.I. door naar Wamel en overschreed zij de schipbrug bij Tiel te 13.45. De marsgroep 3 R.I. overschreed de pontonbrug bij Lith eerst zeer laat. Zij had veel vertraging, doordat de brugcommandant zeer grote afstanden tussen de kleine onderdelen en de voertuigen eiste. III-7 R.A. reed vooruit over Wamel en de brug bij Tiel. 3 R.I. rustte te Alphen tot 20.00. St.- en II-3 R.I. marcheerden daarna over Dreumel naar Wamel en overschreden de Waal over de schipbrug bij Tiel, zodat het stellingvak eerst 11 Mei 3.30 werd bezet, na een korte rust in alarmkwartieren. III-3 R.I. overschreed te 22.45 de schipbrug bij Zennewijnen en bereikte Op- hemert te 24.00. Het St.K. en de Vbd.A. van de divisie werden verplaatst over Hedel, Zalt- bommel en Geldermalsen naar Zoelen. De D.C. en de gevechtsstaf verplaatsten zich over Oyen en Tiel naar Zoelen, waar de cp. werd gevestigd. Dezelfde avond werd daarna het St.K. verplaatst naar Maurik. Onder bevel van C.-VI Div. werd gesteld 32 R.I. en 111-33 R.I. van Brig. G en de Waalstelling werd nu, aansluitende aan Brig. A bij IJzendoorn, van N.O. naar Z.W. bezet door: 32 R.I.: 32 R.I. (min II en III) en 11-42 R.I.; 14 R.I.: 14 R.I. (min III en 14 Bt. 6 veld) en 111-32 R.I.; 3 R.I.: 3 R.I. (min I en 3 Bt. 6 veld) en 111-33 R.I. 14 R.I. en 3 R.I. hadden beide een bataljon in reserve. Rechtstreekse steun aan 32 R.I. werd gegeven door 1-7 R.A., in stelling ten O. van Tiel, aan 14 R.I. door III-7 R.A., in stelling te Zoelen. C.-VI Div. vernam te ongeveer 19.00 op de cp. van C.-III L.K., dat III L.K. de verplaatsing zou voortzetten te 22.00, doch dat Brig. B en de daarbij tijdelijk ingedeelde onderdelen van VI Div. eerst op 11 Mei te 2.00 op mars zouden gaan. Later, toen C.-VI Div. overleg pleegde met C.-Brig.B, vernam hij, dat de ver plaatsing van deze brigade door de C.V. was vervroegd tot middernacht. Ve Divisie Deze divisie moest de Maas overschrijden bij Het Wilt en Hedel. Door bruggen, welke III P.A. bij Engelen (ten Z. van Hedel) over de Dieze had geslagen, was het mogelijk, in de nabijheid van de brug opeenhoping op één weg te vermijden. C.-III L.K. had, zoals is medegedeeld, te 4.40 aan C.-2 R.H. opgedragen, de 104

NIMH | 1955 | | pagina 128