nl. het afsluiten van de toegangswegen naar 's-Hertogenbosch, het vormen van een bruggenhoofd bij Wamel te 15.30, het bezetten van een bruggenhoofd bij Zaltbommel, detachering van twee pelotons bij C-Peel Div. en het versterken van de brugdetachementen bij Heusden en Keizersveer. Er waren dientengevolge van het regiment elders gedetacheerd: het 4e Eskadron bij VI Div., het 3e Eskadron bij Heusden, het 6e Eskadron bij Keizersveer en de helft van het 5e Eskadron bij C.-Peel Div. Toen het 3e en 6e Eskadron, aanvankelijk op de toegangswegen naar Zaltbommel geplaatst, vandaar waren vertrokken, waren daarvoor nog slechts beschikbaar het le en 2e Eskadron (beide bereden), de helft van het 5e Eskadron, het M.E., het E.Pag. en de S.Mr. Te 24.00 is dit bruggenhoofd losgelaten, werd een peloton van het 5e Eskadron ingezet voor versterking van het brugdetachement te Zaltbommel en 2 R.H. (min de gedetacheerde onderdelen) teruggenomen naar Buurmalsen. I-U R.A. De Afdeling is te 9.00 uit Vlijmen vertrokken, heeft over de schipbrug bij Herpt de Bergsche Maas overschreden en is in stelling gekomen ten Z.O. van Bruchem. Legerkorpstrein Van de L.K.T. waren aanwezig de Staf, III Z.S.A., III Vb.A. (min 3e Sectie, die bij de Peel Div. was ingedeeld), III P.A. (min de onderdelen, die de bruggen bij Engelen hadden gebouwd). Deze trein vormde een lange colonne, die uit het legeringsgebied Drunen- Elshout-Nieuwkuik over de schipbrug bij Herpt en daarna over de schipbrug bij Herwijnen moest trekken. Deze laatste brug bleek nog niet gereed, hetgeen een oponthoud van twee uur gaf. Na het overschrijden werd naar de volgende kantonnementen.gereden: St.-L.K.T. en III Z.S.A. naar Lexmond, aankomst 11 Mei 5.00; III Vb.A. (min 3e, 4e en 5e Sectie) naar Heicop en Boeicop (ten O. van Lexmond). 4e Sectie naar Tiel, 5e Sectie naar Waardenburg; III P.A. naar Herwijnen en Heilouw. III Aut.Bat. Dit bataljon reed van 's-Hertogenbosch over Hedel en Zaltbommel naar het gebied Vianen-Hagestein-Everdingen-Vianen. Van de ten behoeve van de Peel Div. uitgevoerde transporten zijn enkele auto's niet teruggekomen. Herstellingsafdeling Deze Afdeling, bestemd voor herstellingen aan wapens en vuurmonden, reed achter het Troependetachement van St.K.-III L.K. van Vucht naar Culemborg. 3 C.A.At. Deze compagnie (verminderd met de sectie, die bij de Peel Div. was gedeta cheerd) is sectiesgewijze verplaatst via de pontonbrug bij Het Wilt en de verkeers- 106

NIMH | 1955 | | pagina 130