Te Hedel werd een dekkingsdetachement achtergelaten, onder bevel van een luitenant, sterk een sectie tirailleurs en een sectie van 5 M.C. De bezetting van de Waalstelling werd verdeeld in drie vakken, van oost naar west: 17 R.I.: 17 R.I. (min II en Bt. 6 veld); 2 R.I.: 2 R.I. (min II en Bt. 6 veld) en 1-V Bat.Pag. 13 R.I.: 13 R.I. (min I, III en Bt. 6 veld), 5 M.C. (min een sectie) en 17 M.C. De rechter vleugel bevond zich bij Herwijnen. Rechtstreekse artilleriesteun werd verleend: aan 17 R.I. door III-3 R.A., in stelling west van Ophemert; aan 2 R.I. door 1-3 R.A., in stelling zuid van Meteren; aan 13 R.I. door II-3 R.A., in stelling bij Gellicum. Te 13.00 werden op last van C.-III L.K. de beide bruggen bij Zaltbommel opgeblazen. Brigade G Uit het vorenstaande bleek reeds, dat 32 R.I. en 111-33 R.I. (behorende tot 25 R.I.) waren ingedeeld bij VI Div. Van 111-25 R.I. werd op 11 Mei te 11.30 de 2e Comp. geplaatst te Vianen voor brugbewaking, terwijl de le Comp. te 17.00 werd geplaatst bij het snijpunt van de Diefdijk met de kunstweg Vianen-Zaltbommel, op welk punt zich een be langrijk inundatiekunstwerk bevond. Beide compagnieën kwamen onder bevel van C.-Groep Lek. C.-25 R.I. zelf ontving te 12.15 bevel, zich met zijn staf te begeven naar Leerdam waar hij een commando in de Groep Merwede kreeg. Volgens het op blz. 52 weergegeven bevel van de C.V. van 13.00 werd C.-Brig. G belast met het bevel over de Groep Merwede van het Oostfront-Vg.Holland, welke Groep onder rechtstreeks bevel van de C.V. werd geplaatst. Hij kreeg zijn eigen staf ter beschikking, met uitzondering van Sectie V (geniedienst), die ter be schikking van C.-III L.K. werd gesteld. De C.V. bepaalde, dat Staf-32 R.I. ter vervanging van St.-29 R.I. moest worden ingedeeld bij Brig. B, doch aangezien C.-III L.K. deze bij VI Div. had ingedeeld, was dit niet meer uitvoerbaar. L.K.troepen en treinen In de dislocatie van de L.K.T., III Aut.Bat. en 3 C.A.At. kwam vooreerst geen wijziging, met dien verstande, dat door een sectie van III Vb.A. een hoofdverband- plaats werd ingericht te Culemborg. Zoals eerder medegedeeld, was 2 R.H. kort na middernacht uit Zaltbommel teruggenomen naar Buurmalsen, met achterlating van een peloton van het 5e Eskadron bij de brugdetachementen. Te 7.30 kreeg de R.C. opdracht, die detachementen te versterken, zodat het 5e Eskadron, waarvan nog een peloton over was, en een sectie zw.-mitr. daarheen 109

NIMH | 1955 | | pagina 133