werden gezonden. Nadat de bruggen vernield waren, keerde het 5e Eskadron terug naar Buurmalsen, doch het werd daarna naar Culemborg gezonden voor bewaking van de toegangswegen naar deze plaats. 1-11 R.A. werd op last van de O.L.Z. te ongeveer 10.00 ter beschikking gesteld van C.-Lt.Div. nabij Gorinchem en trad dus uit het verband van III L.K. Luchtdoelbestrij dingsmiddelen Op blz. 58 is reeds aangegeven, welke verplaatsingen van onderdelen van de lucht- verdedigingsgroepen werden uitgevoerd. Hoe de plaatsing dezer groepen en de luchtdoelbestrijdingsmiddelen der divisiën op 11 Mei en volgende dagen ten slotte werd, zal nader worden uiteengezet in onderdeel C. Brugmaterieel De P.A.-H.K.V., welke zich te Waardenburg bevond, werd verplaatst naar Vreeswijk. II P.A. ontving te 18.00 opdracht, het veer te Zennewijnen af te breken en te vertrekken naar Lexmond. C.-V.P.T. verplaatste zijn cp. naar Schoonhoven, C.-S.B.T. naar Culemborg en C.-Veerdienst naar Vianen. De bruggen en veerdiensten op de Waal moesten worden afgebroken en de C.V. gaf bevel, het materieel naar de Lek te vervoeren. Moeilijkheden werden hierbij ondervonden van de gesprongen bruggen bij Zaltbommel en van zenuwachtige eigen troepen, die het vuur openden. De bevelen van de C.V. werden doorkruist door bevelen van de D.E.V., die bepaalde, dat het materieel te Gorinchem moest worden verzameld. Aangezien de enige verbinding te water tussen Waal en Lek voerde door het Merwedekanaal, kwam hier vooralsnog geen conflict uit voort. Met het vorenstaande wordt, wat III L.K. betreft, volstaan. De gebeurtenissen bij III L.K. van 11-13 Mei worden verder behandeld in onderdeel C. 110

NIMH | 1955 | | pagina 134