HOOFDSTUK II DE VERPLAATSING VAN DE LICHTE DIVISIE Op 1 Mei 1940 was de reorganisatie der lichte troepen doorgevoerd en had de Lt.Div. haar nieuwe samenstelling gekregen, waarbij de paarden geheel uit de divisie waren verdwenen. Zij bestond toen organiek uit St.K., 1 R.W., 2 R.W., 1 R.H.M., 2 R.H.M., 1 E.Paw., 2 E.Paw., M.E., KR.A., Divisietrein, Aut.Comp., 5 C.A.At. 1 R.H.M., 1 en 2 E.Paw. waren echter voor andere taken aan de divisie ont trokken. 1 R.H.M. was mobiele reserve in de Vg.Holland; 2 E.Paw. was verdeeld over twee vliegvelden in de Vg.Holland; 1 E.Paw. was verdeeld over twee vlieg velden in de Vg.Holland; 1 E.Paw. was ingedeeld bij 1 en 4 R.H. De bijlage van het bevel van de O.L.Z. voor de verplaatsing naar het achterland, die is opgenomen in Bijlage A. V, hield nog rekening met de oude organisatie, doch vóór 10 Mei was zij in een bespreking op het A.H.K. met de sous-chef van de staf der Lt.Div. gewijzigd. Hoewel C.-Lt.Div. niet genoemd is onder punt 14 van de persoonlijke aan- wijzingen van de O.L.Z., vervat in Bijlage A. I, was hij op de hoogte van de voor genomen verplaatsing van de divisie naar Zuid- en Noord-Holland. Hij had van C.-III L.K. op niet bekende datum, doch vóór 10 Mei, het bevel ontvangen, hierbij gevoegd als Bijlage B. I. Zoals eerder is medegedeeld, moest de divisie zich op de eerste dag verplaatsen met het niet gemotoriseerde deel over de bruggen bij Drongelen en Keizersveer, vervolgens over de bruggen bij Herwijnen en Brakel en de veren bij Gorinchem, terwijl het gemotoriseerde deel over de brug bij Moerdijk moest trekken. De divisie moest aan het einde daarvan legeringsgebieden bereiken ten N. van de Merwede en het Hollandsch Diep, met beveiligende organen aan de Berg- sche Maas. Het bevel voor de eerste marsdag was op 1 Mei in gezegeld couvert aan de ondercommandanten verstrekt. De divisie was als volgt gelegerd: 111 (Zie schets/kaarten Nrs. A. 1 en B. 1 en 3) St.K., Vbd.A. en 5 C.A.At. te Boxtel; 1 R.W.: St., 1-1 R.W. (min 1) te Eindhoven; II-l R.W. (min 2) te Heeze; 2-II-1 R.W. te Welschap; III-l R.W. te Best; 2 R.W.: St., I (min 2), II-2 R.W. te Oirschot; III-2 R.W. te Goirle; K.R.A. te St. Oedenrode e.o.; Afz.St., M.E. en D.T. te Oisterwijk; Aut.Comp. (min herstellingsploeg) te Moergestel; Herstellingsploeg te Eindhoven; 2 R.H.M. te 's-Hertogenbosch.

NIMH | 1955 | | pagina 135