Vak Altforst C.-III-29 R.I. ontving achtereenvolgens het waarschuwingsbevel (24.00), aan wijzingen voor de terugtocht der treinen (1.00) en het terugtochtsbevel (4.00). Naar aanleiding hiervan gaf hij kort na 1.00 aanwijzingen voor het verzamelen van de nog in het stellinggebied aanwezige voertuigen van Lm.T., Kn.T. en G.T. te Woerd. Deze marcheerden te ongeveer 3.00 van Woerd af via Leeuwen-Wamel en de schipbrug bij Tiel naar Wijk bij Duurstede, waardoor de troep tijdens de terugtocht niet over de keukenwagens beschikte. Te 4.30 gaf hij bevelen aan de C.Cn., die er op neerkwamen, dat de voorposten ter plaatse bleven en in de frontlijn werden gehandhaafd, in het vak der le (linker) Comp.: een lt.mitr. in een stekelvarken te Altforst, een sectie zw.mitr. van 111-29 R.I. en de beide sectiën zw.mitr. van 1-24 R.I.; in het vak der 2e (rechter) Comp.: twee sectiën tirailleurs met drie sectiën van de M.C., een sectie (min een stuk) van 10 M.C., een stuk 6 veld en een stuk pag. C.-3e Comp, moest met de losgemaakte troepen, van 2e en 3e Comp., die werden verzameld bij Blauwe Sluis (N.punt van de dode Maasarm) afmarcheren in westelijke richting naar de Maasbommelse Sluis en vandaar in N. richting naar Wamel. C.-le Comp. moest met de losgemaakte onderdelen marcheren over Wamel en de schipbrug bij Tiel naar Wijk bij Duurstede. Voorposten en scherm zouden afmarcheren onder C.-2e Comp. C.-3-I-29 R.I. kreeg (door bemiddeling van C.-2e Comp.) opdracht, zelfstandig naar Wamel af te marcheren. C.-III-29 R.I. bleef op zijn cp. De uitvoering van die bevelen was, dat de le Comp. te 6.20 de cp. van C.-III-29 R.I. te Woerd passeerde en tussen 9.00 en 10.00 de schipbrug bij Tiel over schreed. Zij kwam omstreeks 17.00 te Wijk bij Duurstede aan. Het detachement onder bevel van C.-3e Comp. vertrok te 6.00 van Blauwe Sluis en marcheerde vervolgens kort achter 3-1-29 R.I., welke compagnie, versterkt met een sectie zw.mitr., te 5.00 van Maasbommel op mars was gegaan. Tussen 9.00 en 10.00 passeerde 3-1-29 R.I., gevolgd door het detachement onder C.-3e Comp., de schipbrug bij Tiel, waarna omstreeks 17.00 Wijk bij Duur stede door beide onderdelen werd bereikt. Het laatste gedeelte van de verplaatsing geschiedde door een deel der troepen met goederenauto's, die door C.-III-29 R.I. van Wijk bij Duurstede waren tegemoet gezonden in verband met de vermoeidheid van de troep (afgelegde afstand ongeveer 36 km). Groep Maas-Waal en 3-4 R.H. De onderdelen van de Groep Maas-Waal, waarbij een gedeelte van 3-4 R.H., waren achtereenvolgens binnen de stelling gekomen. C.-Groep Maas-Waal kwam met zijn staf en een gedeelte van de treinen op 11 Mei te 0.30 te Leeuwen-Beneden aan, waar hij zich meldde op de cp.-Brig. B; na enige uren rust werd te 5.00 afgemarcheerd naar Amerongen. 130

NIMH | 1955 | | pagina 154