strook voor de stoplijn ten Z. van de kunstweg was opengekapt, terwijl N. van de kunstweg een open bouwland voor de stoplijn lag. Tussen de frontlijn en de stoplijn ten N. van de kunstweg naar Wageningen bevond zich een tussenverdediging, gevormd door de reserve-sectiën van de 2e Comp., die aansloot aan de tussenverdediging van II-8 R.I. 1-8 R.I. bestond uit de le, 2e, 3e Comp. (tirailleurs) en de M.C. en was ver sterkt met 2-III-8 R.I., 8 C.Mr. (min een sectie), 2e Sectie van 8 C.Pag. en een sectie van 19 Bt. 6 veld. De le Comp. stond in de frontlijn, de 2e Comp. (versterkt met een sectie van 2-III-8 R.I.) verdeeld over frontlijn en tussenverdediging, de 3e Comp. en 2- III-8 R.I. (min een sectie) in de stoplijn. Van de M.C. bevonden zich twee sectiën geheel in of achter de frontlijn nl. de 3e Sectie (kaz. G. 5, 6 en 7) op de berghelling, ten Z. van de kunstweg naar Wageningen, de le Sectie (kaz. G. 16, 19 en 26) in frontlijn en tussenverdediging ten N. van genoemde kunstweg. De 2e Sectie (kaz. G. 2, 4 en 3a) stond met twee stukken in de frontlijn en een stuk achter de stoplijn aan de Neder-Rijn, terwijl ten slotte de 4e Sectie (kaz. S. 17 met 2 st. en G. 18) tussen de tussenverdediging en de stoplijn was geplaatst ten N. van de Heimersteinsche laan (kunstweg van hotel de Grebbeberg naar Heimer- stein). De twee sectiën mortieren onder C.-8 C.Mr. en twee stukken 6 veld hadden opstellingen in de stoplijn. De 2e Sectie van 8 C.Pag. had twee stukken in de kazematten P. 10 en P. 11 in de frontlijn, terwijl het 3e stuk in een open opstelling, ter hoogte van de stoplijn, de kunstweg naar de Grebbesluis bestreek. De kazemat P. 11 bestreek de kunstweg naar Wageningen, kazemat P. 10 de Grebbedijk. Van de le Compagnie bevonden zich de le, 2e en 3e Sectie ten O. van de Grift, terwijl de 4e Sectie was opgesteld ten N. van de Grift aan de smalle weg, tussen dat water en de steil oprijzende helling van de Grebbeberg, die zwaar met punt- draad was versperd en waar slechts langs een smal voetpad het bovengedeelte van de berg was te bereiken. De 3e Sectie was opgesteld in de voormalige Bastions, de 2e Sectie (min een groep) aan de zuidzijde van de Grebbedijk op het Hoornwerk, terwijl de le Sectie en een groep van de 2e Sectie het Hoornwerk had bezet tussen de Grebbedijk en de weg naar Wageningen. De cp. van de C.C. bevond zich bij de reserve-sectie, terwijl op enige afstand daarvan een telefoonnet verbinding gaf met de B.C. Tussen de C.C. en de voorsectiën bestond geen ander verband, dan door middel van ordonnansen, die daarbij de Grift met bootjes moesten oversteken. Boven op de berg, achter deze compagnie, bevonden zich de koepels G. 4,5,6 en 7, waarin zw.mitrs. waren opgesteld. 189

NIMH | 1955 | | pagina 215