van 11 C.Pag. had geen rugdekking, front- en zijweren; het vuur van achter liggende opstellingen kon in de kazemat terecht komen. Een smalspoor voor grond- vervoer lag hinderlijk langs een gedeelte van de dijk. Door het vijandelijk vuur waren enkele gevechtsopstellingen onbruikbaar geworden, zonder dat de wapens waren beschadigd. Bij de le Compagnie commandeerden een vaandrig en een sergeant-capitulant de vóórsectiën, terwijl twee officieren de ondersteuningssectiën onder hun bevel hadden. Bij de rechter vóórsectie had men waargenomen, dat op de stellingen van de voorposten witte vlaggen verschenen, dat Nederlandse soldaten gevankelijk werden weggevoerd en dat Duitsers de voorpostenopstellingen bezetten, hetgeen sterke indruk op onze soldaten had gemaakt. Door het artillerievuur werd op 11 Mei de keuken onbruikbaar, zodat de bereiding van het eten daarna stagneerde en noodrantsoenen moesten worden genuttigd. Er is bericht gekomen van een voorgenomen aanval van 11-19 R.I., met de opdracht, vuursteun te verlenen tot 24.00 en daarna het vuren te staken. In de vroege morgen brak het artillerievuur weder los, waardoor bij de linker sectie een lt.mitr. werd vernietigd en een man zwaar werd gewond. Bij de 2e Compagnie waren op 11 Mei manschappen van de voorposten, waar onder enkele gewonden, aangekomen en doorgezonden. Vervolgens werd langs het Nieuwe Kanaal een aanval op Kruiponder gedaan, waartegen uit de voor bereide opstellingen, tengevolge van aldaar in uitvoering zijnde werken J) en het masker, dat de boerderij Kruiponder vormde, slechts zwak vuur kon worden uit gebracht. Desniettegenstaande gelukte het, de vijand te beletten, de Grift over te steken, als gevolg van de te ongeveer 14.30 afgegeven afsluitingsvuren der artillerie. De verbindingen tussen de C.C. en de S.Cn. in voorste lijn werden herhaaldelijk stukgeschoten en weder hersteld. Twee lt.mitrs. waren onbruikbaar geworden, terwijl de bolaffuit in kazemat 31 werd stukgeschoten, zodat hierin geen andere zw.mitr. meer kon worden geplaatst. Te 18.00 werd een stuk pag. in de frontlijn buiten gevecht gesteld. Bij het donker worden werd waargenomen, dat de vijand voor Kruiponder terugtrok en gewonden met zich voerde. De aanval verplaatste zich daarop meer naar het Z., waar het voor de frontlijn aanwezig griendhout deze begunstigde. Gedurende de nacht deed de vijand nog herhaalde pogingen, de Grift te over schrijden, hetgeen niet gelukte. De aanvoer van warm eten heeft door de gevechtsomstandigheden gefaald; het is echter gelukt, drie lt.mitrs. en nieuwe munitie aan te voeren. Overigens deden zich geen bijzonderheden voor tot bij het ochtendkrieken hevig artillerievuur losbarstte. Korte tijd later werd getracht, de boerderij Kruiponder van vijand te zuiveren. Hierbij bleek dat de Duitsers deze boerderij hadden ontruimd, met achterlating van enige karabijnmitrailleurs, munitie en kleding, terwijl een aantal gesneuvelden in het terrein lag. 204 1) Werkzaamheden ten behoeve van de nieuw te stellen inundatie.

NIMH | 1955 | | pagina 230